Ogłoszenia Parafialne – 18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu

 • 18 II 2018 r.
 1. W minioną środę rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu, czasu przemiany serca i nawrócenia do Boga. Nabożeństwa wielkopostne, dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne głosić będą diakoni z seminarium w Obrze. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa będą przeznaczone na daninę diecezjalną.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, 17.45 dla dorosłych.
 3. Od poniedziałku Caritas Parafialna rozpoczyna akcję Podaruj Drugiemu Święta. W sklepach na terenie naszej parafii wystawione będą kosze na trwałą żywność. Zebrane produkty pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Serdecznie zapraszamy do takiej formy pomocy.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie męskiej róży różańcowej w salce.
 5. We wtorek od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 18.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. W czwartek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00, po Mszy św. wieczornej w salce kominkowej spotkanie dla wszystkich zainteresowanych pomocą przy przygotowaniu festynu parafialnego.
 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na dzieło pomocy misjom „Ad gentes”.
 8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Austrii i Czech. W programie wyjazdu m.in. Einsideln, Oropa, Mediolan, Wenecja, Madonna Della Corona, Altotting, Mariazell, Maria Taferl i Przybram. Czas trwania pielgrzymki 8 dni 17 – 25 września 2018. Koszt 2470 zł + 20 Euro. Zapisy w biurze parafialnym lub mailowo chrystuskrol@oblaci.pl. Plan wywieszony jest w gablotach, dostępny na stronie internetowej i facebooku, zapisy do 11.03.2018.
 9. Pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, gdzie możemy przeczytać m.in. pierwszą część cyklu wielkopostnego o O. Pio spowiedniku Europy, którego wskazówki są ciągle aktualne; o praktykowaniu chrześcijaństwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich; a w Przewodniku katolickim, możemy przeczytać o sytuacji Kościoła w Chinach; dla młodzieży czasopismo Wzrastanie, a dla dzieci Mały Gość.
 11. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Wojciech Tuliszka z ul. Trąmpczyńskiego l. 73 i śp. Zygmunt Roszak z ul. Otwartej l.86. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 


Ogłoszenia Parafialne 11.02.2018

VI niedziela zwykła

 • II 2018 r.
 1. Od kilku miesięcy rosną mury nowego przedszkola, pewnie większość mieszkańców Parafii przyglądała się budowie. Od kilku miesięcy w naszym Zgromadzeniu konkretyzowały się plany aby to przedszkole było katolickie, miało na celu nie tylko edukować ale również prowadzić do Pana Boga. W minionym tygodniu władze naszego Zgromadzenia wraz z przełożoną Sióstr Służebniczek podjęli decyzję, że ten budynek będzie przedszkolem katolickim prowadzonym przez siostry, którym państwo odebrało ten przywilej w latach 50 – tych W najbliższych dniach ruszy strona: www.przedszkole.oblaci.pl na której będą szczegółowe informacje, a w czasie ogłoszeń niedzielnych również będziemy informowali i kolejnych działaniach. Obecne przedszkole będzie funkcjonowało do końca roku szkolnego. W związku z tym, że rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do starego przedszkola mają prawo w pierwszej kolejności do dobrej informacji, ojciec prowincjał zaprasza na spotkanie w czwartek 15 lutego o godz. 16:00 do auli pod kościołem. Tylko tych rodziców -wszyscy inni będą mogli zobaczyć przedszkole i uzyskać informacje w późniejszym czasie.
 2. Dzisiaj druga niedziela w tym dniu szczególnie chcemy pamiętać o wszystkich budowniczych i ofiarodawcach naszego Kościoła. Msza św. w ich intencji w dzisiaj o godz. 19.00. Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie naszego Kościoła.
 3. W wtorek kolejny dzień fatimski w naszej parafii. O godz. 8.00 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian, a później nabożeństwo maryjne w ich intencji. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45 różaniec fatimski, o godz. 18.30 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.
 4. W środę rozpoczynamy Okres Wielkie Postu. Msze św. w Środę Popielcową o 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30 z obrzędem posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas.
 5. W czwartek zapraszam redakcję gazetki parafialnej na spotkanie po Mszy św. wieczornej do salki.
 6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci o godz. 17.00 i dorosłych o godz. 17.45.
 7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, a po nim dodatkowa Msza św. o godz. 16.45. Koperty na daninę diecezjalną można zabrać ze sobą wychodząc z kościoła.
 8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Austrii i Czech. W programie wyjazdu m.in. Einsideln, Oropa, Mediolan, Wenecja, Madonna Della Corona, Altotting, Mariazell, Maria Taferl i Przybram. Czas trwania pielgrzymki 8 dni 17 – 25 września 2018. Koszt 2470 zł + 20 Euro. Zapisy w biurze parafialnym lub mailowo chrystuskrol@oblaci.pl. Plan wywieszony jest w gablotach, dostępny na stronie internetowej i facebooku.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki dla młodzieży czasopismo Wzrastanie, a dla dzieci Mały Gość i Mały Przewodnik