Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna

 

IV Niedziela Wielkanocna

22 IV 2018 r.

 1. Witamy w naszej parafii o. Joachima Kusza, który głosi słowo Boże wprowadza nas w klimat Misji Świętych, które będą miały miejsce w naszej parafii od 09 – 16.09.2018.
 2. Dzisiaj również na Mszy św. o godz. 9.30 będzie miało miejsce założenie w naszej parafii chorągwi Rycerzy Św. Jana Pawła II. Jest to inicjatywa skierowana do mężczyzn opierająca się na chrześcijańskiej formacji w oparciu o nauczanie Św. Jana Pawła II. Więcej informacji można znaleźć w Internecie na stronie www.rycerzejp2.com.pl
 3. Dziś pierwsze spotkanie młodzieżowego kursu Alpha, o godz. 17.00. Chętnych, studentów i młodzież serdecznie zapraszamy!
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie męskiej róży różańcowej w salce.
 5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30, o godz. 18.00 nabożeństwo maryjne, o 18.30 Msza św. zbiorcza ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju
 6. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
 7. Odwiedziny chorych, w sobotę od godz. 9.00. Nowych chorych prosimy zgłaszać duszpasterzom lub w kancelarii. W sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. Jak co roku prosimy o ofiarowanie fantów na naszą festynową loterię. Fanty można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub na furcie klasztornej. Za tydzień będzie można nabyć cegiełki na nasz parafialny Festyn.
 9. Zapraszamy młodzież od VII klasy szkoły podstawowej i starszą na kolejny Zjazd Niniwy, tym razem do Lublina w dniach 2-5 maja. Koszt wyjazdu 120 zł. Zapisy i informacje u o. Jana.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, gdzie możemy przeczytać m.in. o nowej adhortacji papieża Franciszka i o tym, ze każdy może zostać świętym, a do Przewodnika katolickiego dołączona jest książeczka z modlitwami na każdy dzień miesiąca maja.

Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna

 

III Niedziela Wielkanocna

15 IV 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy III Niedzielę Wielkanocną, zwaną niedzielą biblijną.
 2. Dzisiaj obowiązkowe spotkania dla kandydatów do bierzmowania: rok 2 o godz. 14.00, rok 3 grupa A o 15.30, rok 3 grupa B o 17.00 i rok 1 o godz. 18.30.
 3. Dzisiaj przed kościołem będzie można nabyć nowy numer naszej gazetki parafialnej i złożyć ofiarę do puszek na Caritas.
 4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie do wyboru w poniedziałek lub w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 do kościoła.
 5. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, a później na Mszę w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie pomagających przy organizacji festynu parafialnego. Kolejny festyn parafialny odbędzie się 04 czerwca. Jak co roku zwracamy się z prośbą o fanty do festynowej loterii. Można je składać w biurze parafialnym, na furcie klasztornej lub w zakrystii.
 7. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
 8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 będzie miało miejsce założenie w naszej parafii chorągwi Rycerzy Św. Jana Pawła II. Jest to inicjatywa skierowana do mężczyzn opierająca się na chrześcijańskiej formacji w oparciu o nauczanie Św. Jana Pawła II. Więcej informacji można znaleźć w Internecie na stronie www.rycerzejp2.com.pl
 9. Od 22 kwietnia w naszej parafii ruszy młodzieżowy kurs Alpha. Jest on zaprojektowany zarówno dla tych, którzy nie uczęszczają do kościoła i szukają odpowiedzi na pytania związane z chrześcijaństwem, jak i dla osób wierzących, chcących pogłębić swą wiarę. Kurs składa się z 10 sesji. Każda obejmuje posiłek, wykład i rozmowy w małych grupach. Spotkania rozpoczną się 22 kwietnia i będą odbywać się w każdą niedzielę. Wszystkich chętnych, studentów i młodzież serdecznie zapraszamy! Kurs jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do o. Jana lub w biurze parafialnym.
 10. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych na rowerową pielgrzymkę do Tulec. Wyjazd sprzed naszego kościoła w sobotę o godz. 13.00, powrót około godz. 18.00.
 11. Chętnych do zapisania się do szkoły językowej Trabalenguas z j. francuskiego i j. hiszpańskiego, zapraszamy do Salki Biblioteki Parafialnej (wejście od tyłu kościoła, na pierwszym piętrze) we wtorek na godz. 16.30. Szkoła językowa Trabalenguas współpracuje m.in. ze Szkołą Katolicką przy ul. Głogowskiej. Więcej informacji można uzyskać pod email trabalenguasedu@gmail.com oraz nr Tel. 667811989.
 12. Wyjazd na spektakl teatralny „Natręci”, przygotowany przez naszych kleryków, do Obry w sobotę 21 kwietnia, o godz. 13.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i informacje w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. Zapraszamy młodzież od VII klasy szkoły podstawowej i starszą na kolejny Zjazd Niniwy, tym razem do Lublina w dniach 2-5 maja. Koszt wyjazdu 120 zł. Zapisy i informacje u o. Jana.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, gdzie możemy przeczytać m.in. o męczennikach znad Sekwany i sytuacji kościoła we Francji, a w Przewodniku katolickim możemy przeczytać o kazaniach i roli spowiedzi.
 15. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Szopkę l. 87 z ul. Pszczyńskiej, śp. Halinę Kantor l. 68, dawniej mieszkającą przez długie lata na ul. Rawickiej pogrzeby się już odbyły oraz śp. Andrzeja Bursę z ul. Kępińskiej l. 73, pogrzeb w piątek na Junikowie, msza św. zostanie odprawiona 25.04.2018 o godz. 18.30. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.