Uroczystość Bożego Narodzenia

25 XII 2020 r.

  1. Drogim Parafianom i Miłym Gościom naszego kościoła życzymy z okazji tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia wielu Bożych łask, Bożego pokoju i nadziei, której tak wielu ludziom dzisiaj brakuje. Mały Jezus chce się narodzić w sercu każdego z nas i pragnie przynieść swoje dary do naszego życia. Nie możemy ich jednak zatrzymać tylko dla siebie, mamy być tymi którzy niosą je dalej drugiemu człowiekowi, to zadanie nie tylko na Święta, ale na całe nasze życie, życzymy zatem wytrwałości i odwagi w niesieniu Jezusa drugiemu człowiekowi. Spokojnych, zdrowych i błogosławionych Świąt.
  2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przygotować nasz kościół na Święta, ekipie która przywiozła choinki, p. Maciejowi z ekipą, młodzieży, ministrantom, p. Lechowi, p. Violetcie i S. Agneli. Niech Boże Dziecię wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  3. Serdeczne podziękowania dla uczestników rorat i tych wieczornych i tych porannych, wszystkim którzy angażowali się w oprawę Mszy roratniej. Scholi, która powstała na tę okoliczność, uczestnikom za wytrwałość niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  4. Dziękuję Paniom, które zajmowały się rozprowadzaniem świec Caritasu i opłatków, wszystkim za wszelkie dobro niech Pan Bóg wynagrodzi swoją opieką.
  5. Dzisiaj w Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w sobotę Święto św. Szczepana (drugi dzień świąt) msze św. według niedzielnego porządku.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Św. Rodziny, odpust parafialny w kościele Św. Rodziny na Osiedlu Kopernika.
  7. Zgodnie z zaleceniami ks. Arcybiskupa nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich tzw. Kolędy, w zamian po Świętach i przez cały styczeń będziemy sprawować wieczorną Mszę św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na którą tychże mieszkańców zapraszamy. Lista ulic z datą Mszy św. jest wywieszona w gablocie i dostępna na stronie internetowej i facebooku parafialnym.
  8. Transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialnąchrystuskrol.pl