XXVII  Niedziela  Zwykła – Niedziela różańcowa

   03 X 2021 r.

 1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
 2. Dziękujemy naszym gościom z duetu „Benedictus” za śpiew podczas liturgii, życzymy ciągłego rozwoju i polecamy płytki CD tych młodych artystów do nabycia przy wyjściu z kościoła, jako wsparcie dla ich dalszego kształcenia.
 3. Przed kościołem jest również możliwość nabycia kolorowych różańców misyjnych, dużych i małych za dowolną ofiarę.
 4. Rozpoczął się październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedziele o 18.15, dzieci z rodzinami na Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele. Grupy parafialne zapraszamy do współprowadzenia z nami kapłanami nabożeństw różańcowych w październiku przez odmówienie z ławki jednej, dwu czy nawet wszystkich dziesiątek różańca, kapłani będą czytać rozważania do tajemnic. Zgłoszenia grup, w który dzień października dana grupa współprowadziłaby różaniec przyjmujemy po Mszach świętych przed kościołem.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy in. w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek – wspomnienie św. Faustyny, w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
 6. Intencje na rok 2022 zaczniemy przyjmować od wtorku.
 7. Wielu z Was zgłasza potrzebę wydłużonej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy. Zatem wprowadzamy /na razie tymczasowo/ okazję do adoracji pierwszoczwartkowej po Mszy wieczornej do godz. 21.00. Zatem w tym tygodniu będzie okazja do adoracji w środę po Mszy wieczornej – ze wspólnotą Tabor i w czwartek – do godz. 21.00.
 8. Próba scholki parafialnej w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 9. Za tydzień Dzień Papieski. Taca inwestycyjna a przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Caritas będzie rozprowadzać kremówki papieskie.
 10. Dziękujemy za angażowanie się w liturgię poprzez czytanie, śpiewanie psalmów, modlitwę wiernych, zbieranie tacy. Zapraszamy też nowe osoby. Lista posług liturgicznych na przyszłą niedzielę jest wywieszona w przedsionku kościoła i zachęcamy, żeby się zapisywać.
 11. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego (wypowiedzi o różańcu oraz o Fatimie), Małego Gościa, Przewodnik Katolicki i inne, do nabycia z tyłu kościoła.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp.: Jan Wieszczeczyński l. 80 z ul. Gruntowej, pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość i za wszelkie dobro.