III niedziela zwykła

21 I 2018 r.

 1. Dziękujemy O. Włodzimierzowi Jamrocha OMI za głoszone dzisiaj słowo Boże.
 2. Dzisiaj kolęda dodatkowa od godz. 15.00.
 3. Siostrze Inez naszej katechetce składamy serdeczne życzenia z okazji imienin. Niech Boża Dziecina obdarza potrzebnymi łaskami na drodze powołania zakonnego posługi w parafii i w szkole.
 4. Msze św. w tygodniu rano i wieczorem w dolnej kaplicy.
 5. W poniedziałek Caritas Parafialna wydaje środki z Programu FAED od godz. 16.00 do 18.00.
 6. We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. W czwartek 25 dzień miesiąca od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o godz. Msza św. zbiorcza w intencjach o pokój na świecie i za czcicieli Matki Bożej Królowej Pokoju.
 8. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.
 9. Pod patronatem Kurii Metropolitalnej w Poznaniu i o.o. Franciszkanów z Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej trwa modlitwa tzw. Nieustającego Różańca w naszej diecezji, na każdą parafię przypada 1 dzień w miesiącu, dniem naszej parafii jest 24 każdego miesiąca. Chętnych do włączenia się w tą modlitwę zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 10. Przed kościołem wolontariusze zbierają do puszek pieniądze na pomoc ciężko choremu Erykowi z Poznania.
 11. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na Radio Emaus.
 12. Organizujemy wyjazd rekolekcyjny dla młodzieży, połączony z wyjazdem na narty do Bodzanowa w terminie 12-17 lutego. Koszt 450 zł. Zapisy w tym tygodniu i szczegółowe informacje u O. Jana.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, gdzie możemy przeczytać o papieskich pielgrzymkach do Chile i Peru; o niezwykłym boomie wspólnotowym na wschodzie Polski w Białymstoku; a w Przewodniku katolickim, główny temat to ekumenizm; dla młodzieży czasopismo wzrastanie, a dla dzieci Mały Gość.
 14. Kilka dni temu odszedł do wieczności śp. O. biskup Eugeniusz Jureczko OMI zwany Apostołem Pigmejów, od 1970 roku do 2017 pracował w Kamerunie, najpierw na różnych placówkach jako misjonarz, a później jako pierwszy biskup nowoutworzonej diecezji Yokaduma. Wielokrotnie przez te lata mogliśmy się z nim spotykać w naszym kościele parafialnym przy okazji różnych wydarzeń. Msza św. w intencji zmarłego będzie w Lublińcu w najbliższy wtorek o godz. 11.00. Pogrzeb odbędzie się w Kamerunie. Polećmy zmarłego Ojca Eugeniusza Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.