III NIEDZIELA WIELKANOCNA 01 V 2022 r.

 1. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedzielę i uroczystości o godz. 18.30 a w pozostałe dni o godz. 18.00. Zapraszamy.
 2. Uroczystość NMP Królowej Polski przypada we wtorek. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego począwszy od Mszy wigilijnej w poniedziałek o godz. 18.30. W tym dniu biuro parafialne nieczynne.
 3. Wyznaczony w archidiecezji dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii przypada 5 maja w czwartek. Już teraz zachęcamy do zaangażowania. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy porannej do godz. 9.00, od 17.30 do zakończenia nabożeństwa majowego i po Mszy wieczornej do 21.00.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i do gorliwszej modlitwy. Przypominamy o adoracji w czwartek po Mszy wieczornej, o spowiedzi w I piątek w godz. 7.30-8.05 i 17.30-18.35, o tym, że Mszy szkolnej nie będzie z racji prób komunijnych i o Mszy św. o Matce Bożej w I sobotę o 8.00 i następującej potem medytacji i różańcu.
 5. Dodatkowo w I sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od ok. 9.00 do 18.30. O pełnych godzinach będzie prowadzona na głos półgodzinna modlitwa, zazwyczaj różańcowa, a potem będzie okazja do osobistej modlitwy w ciszy.
 6. Odwiedziny chorych przez kapłanów planujemy na sobotę 7 maja od godz. 9.00. Zgłoszenia osób niezapisanych na stałe do czwartku w kancelarii (o. Maciej odwiedzi chorych w innym terminie, o czym sam powiadomi).
 7. W przyszłą niedzielę 8 maja na mszy św. o godz. 12.30 złoty JUBILEUSZ święceń kapłańskich Wojciecha Wojtowiaka OMI pracującego wśród Indian, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Jubilata. W tym dniu rozpoczniemy również Peregrynację małej kopii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Kazania niedzielne oraz w poniedziałek i wtorek wieczorem wygłosi oblat z Kodnia o. Marcin Szwarc. W czasie tych mini rekolekcji będzie okazja, by przyjąć szkaplerz Matki Bożej Kodeńskiej, a od 10 maja będzie można zabrać obraz Matki Bożej do domu na jeden dzień. Szczegóły poda nam o. Marcin. Uroczyste wprowadzenie obrazu Matki Bożej nastąpi podczas nabożeństwa majowego w sobotę 7 maja o godz. 18.00.
 • Za tydzień taca inwestycyjna.
 1. Zapraszamy na jednodniową Pielgrzymkę Autokarową śladami sanktuariów Ziemi Lubuskiej: ROKITNO – PARADYŻ – ŚWIEBODZIN w sobotę 14 maja.. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Nie odkładajmy zapisów na ostatnią chwilę.
 2. Zapraszamy na Pielgrzymkę samolotem do Portugalii, przede wszystkim do Fatimy w dniach 25.06 do 01.07.2022. Szczegóły na plakacie w gablocie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 3. Zapraszamy też na Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022 w Krynicy. Zapisy w internecie.
 4. Festyn parafialny planujemy na niedzielę 12 czerwca. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Potrzebujemy fantów (takich, z których sami byśmy się ucieszyli, gdybyśmy je wylosowali), ciasta do kawiarenki, chętne ręce do pomocy (zgłoszenia na furcie klasztornej pn.-pt. 9.00-14.00). Za tydzień będziemy rozprowadzać cegiełki festynowe.
 5. Odeszli do wieczności: śp. Marian Osada l. 92 z ul. Granowskiej, pogrzeb odbędzie się w piątek na Miłostowie, a Msza święta pogrzebowa w innej parafii; śp. Krzysztof Steinke l. 63 z ul. Komornickiej, pogrzeb w czwartek na Górczynie, a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 10.30, śp. Krystyna Silny l. 79 z ul. Śmiełowskiej, pogrzeb w piątek na Junikowie a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 13.45. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.