II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

03 I 2021 r.

  1.  Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
  2. W związku z obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że:

w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 40 osób, jeśli będzie taka potrzeba to będziemy odprawić równolegle drugą Mszę św. w auli pod kościołem, gdzie będzie mogło uczestniczyć  jeszcze 20 osób.

– Ks. Arcybiskup udzielił na czas nowych obostrzeń dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii,

– dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 17.00

transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

  1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.
  2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli. Jest to święto nakazane. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kazania głoszą ojcowie z Prokury Misyjnej, taca jest przeznaczona na misje.
  3. W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17.30 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, jest to także II niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła, Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Bóg zapłać za ofiary składane w tym dniu na dalsze prace w naszym kościele.
  5. Również w przyszła niedziele swoje imieniny obchodzi S. Agnela nasza zakrystianka, Msza św. w jej intencji o godz. 11.00.
  6. Zgodnie z zaleceniami ks. Arcybiskupa nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich tzw. Kolędy, w zamian po Świętach i przez cały styczeń będziemy sprawować wieczorną Mszę św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na którą tychże mieszkańców zapraszamy. Lista ulic z datą Mszy św. jest wywieszona w gablocie i dostępna na stronie internetowej. Przed każdą taką Mszą św. zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 18.15 w intencji mieszkańców danej ulicy. W czasie tych Mszy św. będzie zbierana taca, na którą będzie można złożyć ofiary na utrzymanie naszej parafii. Prosimy aby na tę Msze św. przynieść ze sobą wodę, która zostanie pobłogosławiona i którą będziemy mogli poświęcić nasze domy.
  7. Prosimy aby w domach rodzinnych pomodlić się wspólnie zbierając całą rodziną przy stole przygotowanym tak jak na kolęde, teksty modlitw, które mogą służyć pomocą zostały rozniesione do waszych skrzynek na listy, jeśli do kogoś nie dotarły, można je zabrać ze sobą z kościoła są wyłożone na stojakach z prasą.
  8. Odwołał Bó z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Zbigniewa Frankowskiego z ul. Kwiatkowskiego, l. 87, pogrzeb się już odbył, śp. Eugeniusza Bartkowiaka z ul. Krzywińskiej, l. 89, Msza św. i pogrzeb w czwartek o godz. 9.30 na Piątkowie na cmentarzu przy ul. Wojciechowskiego, sp. Zdzisławę Michalską z ul. Będlewskiej l. 78, pogrzeb w czwartek na Górczynie o godz. 10.30, Msza św. pogrzebowa u nas w kościele o godz. 9.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.