III Niedziela Wielkanocna

05 V 2019 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Grzegorza Rurańskiego OMI razem z klerykami z naszego Wyższego Seminarium w Obrze, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na kształcenie kleryków.
 2. Dzisiaj również dzień adoracji Najświętszego sakramentu w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.30 Procesja Eucharystyczna i wystawienie NS do Mszy św. wieczornej. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o18.30 nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 19.00 połączona z nieszporami, którą zakończymy całodzienną adorację NS. Plan adoracji podzielony na grupy: 13.30 – 14.30 – Żywy Różaniec; 14.30 – 15.30 – Wspólnota Miłosierdzia; 15.30 – 16.30 – Tabor i Epifania; 16.30 – 17.30 – Rycerze Jana Pawła II i Szafarze; 17.30 – 18.30 – Ministranci. Parafian zapraszamy aby znaleźli choć kilka minut na trwanie przed Jezusem Eucharystycznym w godzinach popołudniowych.
 3. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.00, w niedziele i uroczystości o 18.30.
 4. W I wtorek miesiąca Msza św. misyjna o godz. 18.30, zapraszamy wszystkich Przyjaciół Misji i sympatyków.
 5. W środę przypada Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Msza św. w intencji Ojca Św. Franciszka, Radio Maryja, Tw Trwam i Ojczyzny o godz. 18.30. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 6. Również w środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Epifania zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne, które potrwają do 15 maja, od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej zapraszamy na projekcje filmów, w poniedziałek 13 maja „13. Dzień – Fatima” – po filmie Akt Oddania się Matce Bożej, we wtorek 14 maja film „Ufam Tobie”, a po nim modlitwa zawierzenia się Jezusowi Miłosiernemu. W środę 14 maja film „Ja Jestem”, a po nim adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  W tym czasie będziemy gościć p. Benona Wylegałę założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska – Białej, który poprowadzi spotkania ewangelizacyjne i złoży swoje świadectwo wiary. Więcej informacji na plakatach.
 8. Za tydzień również II niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła. Msza św. w ich intencji o godz. 7.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.
 9. Festyn parafialny w tym roku będzie 09.06.2019. Prosimy o fanty na naszą festynową loterię. Fanty można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub na furcie klasztornej.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego oraz czasopisma dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Wilna, w programie m.in. Studzieniczna, Wilno, Troki, Święta Lipka i Gietrzwałd w dniach 19 – 22 września 2019. Koszt 950 zł. Plan jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej.