NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 05 VI 2022r.

  1. Dziękujemy o. Lucjanowi Osieckiemu OMI za wygłoszone kazania, przybliżenie postaci sługi Bożego kleryka Alfonsa Mańki OMI i pomoc w naszej parafii. Polecamy naszej uwadze materiały o nowym kandydacie na ołtarze.
  2. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w rodzinach naszej parafii. Przyjmujemy obraz pod koniec Mszy wieczornej danego dnia a oddajemy przed nabożeństwem czerwcowym kolejnego dnia. Zapisy w zakrystii. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o 18.30, w pozostałe dni o godz. 18.00, choć w najbliższym tygodniu będą dwa wyjątki – z okazji bierzmowania i festynu.
  3. W Misyjny Wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz.18.30 i spotkanie w Domu Misyjnym naprzeciw kościoła. Gościem specjalnym będzie p. Jacek Jarosz, ratownik medyczny, związany z fundacją „Redemptoris Missio”, opowie o swej posłudze w Afryce (Kenia, Zambia, Madagaskar i Republika Południowej Afryki).
  4. Msza święta z udzielaniem sakramentu bierzmowania będzie odprawiona w najbliższy piątek, 10 czerwca o godz. 17.00. Prosimy o modlitwę za ks. bpa Grzegorza Balcerka i 85 młodych przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia będzie odprawione po Mszy wieczornej.
  5. Za tydzień przed kościołem rozprowadzamy nowy numer kolorowej gazetki parafialnej Chrystus Król za dobrowolną ofiarą, a taca przeznaczona będzie na odnowienie kaplicy pod kościołem.
  6. W przyszłą niedzielę FESTYN PARAFIALNY. Dziękujemy za fanty, prosimy o ciasta, można je przynieść wprost na festyn lub wcześniej do kościoła do zakrystii ministranckiej. Od soboty wieczorem prosimy nie parkować przy kościele, do dyspozycji pozostają miejsca parafialne od strony ul. Pszczyńskiej i inne miejsca np. przy Dino. Modlimy się o dobrą pogodę i dobrą zabawę. Festyn rozpocznie się o godz. 13.30 i potrwa do 19.45. Szczegółowy program jest na plakatach przed kościołem. Finałowy koncert będzie należał do Państwa Sokolnickich a losowanie nagród zaplanowane jest na godz. 18.45. Z racji festynu nabożeństwo czerwcowe będzie o 19.45 a Msza wieczorna niedzielna przesunięta jest na godz. 20.00. Dochód z festynu przeznaczamy na odnowienie kaplicy pod kościołem. Cegiełki festynowe do nabycia przed kościołem po 5, 10 i 20 zł.
  7. Zbliża się BOŻE CIAŁO. Tegoroczna trasa będzie następująca: z kościoła pójdziemy ulicą Pszczyńską, przekroczymy ul. Leszczyńską, pójdziemy dalej ulicami Włoszakowicką, krótko Gołuchowską, Rejewskiego, Wielichowską, Kwiatkowskiego, Gołuchowską, Koźmińską, znowu przekroczymy ul. Leszczyńską i wrócimy ulicą Pszczyńską do kościoła. Prosimy o pomoc w dekorowaniu ołtarzy według planu zamieszczonego w gablotach i w przedsionku kościoła. Początek Mszą świętą 16 czerwca o godz. 16.00.
  8. Zostały ostatnie miejsca na Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022. Zapisy w internecie.
  9. Odszedł do wieczności: śp. Jan Konieczny lat 84 z ul. Lelewela, pogrzeb w poniedziałek w Spławiu /Szczepankowo/ o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…