I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06 III 2022 r.

  1. Dziękujemy za przynoszone dary na pomoc Ukrainie. Przekażemy je jutro lub pojutrze do siedziby Caritas. Dziś także można składać przed kościołem ofiary pieniężne na pomoc mieszkańcom Ukrainy z naszych oblackich parafii. Bóg zapłać!
  2. Nowy kolorowy numer gazetki parafialnej CHRYSTUS KRÓL jest do nabycia przed kościołem za dobrowolną ofiarę.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym kleryka, oblata z Obry dziś o godz. 16.00 w kościele. Po Gorzkich Żalach Msza święta o 16.45 bez kazania.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się jutro, w poniedziałek 7 marca o 19.15 w kościele.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci o godz. 17.00 i dorosłych o godz. 17.45.
  6. PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. niedzielnej. Poprowadzi nas o. Robert Grabka OMI, a temat rekolekcji to: „Głodni pokoju”. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gazetce, w gablocie i w internecie.
  7. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w całym kościele jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami a także 9. rocznicę wyboru papieża Franciszka. Jest to także niedziela inwestycyjna, mszę św. w intencji budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła odprawimy o godz. 12.30.
  8. W naszej parafii powstaje schola. Wszystkie osoby lubiące śpiewać, które chciałyby się zaangażować, proszone są o zgłoszenie się do o. Macieja lub na adres mailowy agnieszka@janyga.pl Bardzo poszukiwani są mężczyźni.
  9. Odeszli do wieczności: śp. Bronisław Pluta l. 79 z ul. Sucharskiego, pogrzeb już się odbył. Śp. Karol Priebe l. 87 z ul. Bojanowskiej, pogrzeb w środę 9 marca o godz. 13.10 na Junikowie, a Msza święta pogrzebowa w naszym kościele o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…