Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

07 VI 2020 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, nasza rodzina zakonna świętuje 100 lat istnienia Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, dziękujemy O. Prowincjałowi za dzisiejsze słowo Boże.
 2. Zapraszamy do oglądania wystawy zdjęć i pamiątek o św. Janie Pawle II drugim w auli pod kościołem, w kaplicy na dole są wyświetlane cały czas kilkuminutowe filmy o Świętym. Zachęcamy również do zapoznania się z wystawą o posłudze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ustawioną na zewnątrz między kościołem a klasztorem.
 3. Przed kościołem można dzisiaj nabyć nowy numer Misyjnych Dróg.
 4. Od dzisiejszej niedzieli dyspensa od obowiązku w niedzielnej Eucharystii obowiązuje tylko dla:
 5. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
  b. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
  c. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem. Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywanie twarzy       maseczką według dotychczasowych zasad.
 6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza na centralną Procesję Bożego Ciała, która wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00 z kościoła Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 19.00. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 7.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy wokół kościoła. Ołtarz I o. Proboszcz wraz z Rycerzami Jana Pawła II i szafarzami, Ołtarz II o. Czesław wraz ze Wspólnotą Miłosierdzia, Ołtarz III o. Maciej wraz z Niniwą, Ołtarz IV S. Gaudioza wraz z Epifanią. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
 7. W ramach oktawy Bożego Ciała wieczorna Msza św. połączona z Nieszporami i Procesją Eucharystyczną. W niedzielę Procesja Eucharystyczna po sumie o godz. 12.30. nabożeństwa czerwcowe w Oktawie rano po Mszy św. i wieczorem po Mszy św. w łączności z procesją.
 8. W sobotę kolejny dzień fatimski, rano Msza św. w intencji chorych, cierpiących z naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Msza św., różaniec fatimski, procesja eucharystyczna i Apel.
 9. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 13.06 ale tylko po uprzednim zgłoszeniu takiego faktu w biurze parafialnym lub tel. 537189801
 10. Spowiedź święta przed każdą Mszą św. w zakrystii ministranckiej.
 11. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na „Oblackie Wakacje z Panem Bogiem” dla rodzin, które odbędą się w dniach 1-8.08.2020 w Krynicy. Informacje i zapisy pod linkiem internetowym. https://forms.gle/y2B7mhgA1KZw8AMb9
 12. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w naszych domach o deszcz. Suplikacje, które śpiewamy po Mszy św. w intencji o ustanie epidemii są również modlitwą o deszcz aby nie groziła nam klęska głodu.
 13. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne normalnie we wtorek i czwartek od 8.30 do 10.00 i od 16.00 do 18.00 w sobotę biuro parafialne będzie nieczynne. Intencje mszalne można także zamawiać pod numerem tel. 519195160 lub mailowo proboszcz.poznan@oblaci.pl.
 14. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Aurelię Stasiak z ul. Kotlińskiej l. 70 pogrzeb się już odbył. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…