II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

08 XII 2019 r.

 1. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Zapraszamy na „Godzinę Łaski” o 12.00 połączoną z Mszą św.
 2. Dzisiaj także druga niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, ofiary złożone na tacę w tym dniu przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym.
 3. Przed kościołem za tydzień zbiórka charytatywna na pokrycie kosztów organizacji i transportu 35 akcji charytatywnej organizowanej przez poznański oddział Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.
 4. Zapraszamy dzieci na Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, przygotowanie do rorat o 18.20, w sobotę roraty dla dorosłych o godz. 8.00.
 5. W poniedziałek Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, TV Trwam , Radia Maryja i Ojczyzny o godz. 18.30. po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 6. W czwartek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
 7. W piątek dzień fatimski, rano o 8.00 Msza św. w intencji starszych i chorych osób z naszej parafii, a po niej nabożeństwo. Wieczorem o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.45 różaniec fatimski i Msza św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbony przy figurze.
 8. Również w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Jana Pawła II.
 9. Za tydzień imieniny obchodzi S. Gaudioza Msza św. w jej intencji o godz. 11.00
 10. Parafialna Caritas w okresie przedświątecznym prowadzi zbiórkę żywności pod hasłem: „Podaruj drugiemu święta.” Podobnie jak w ubiegłych latach, pomoc będzie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Gorąco zachęcam do zaangażowania się w tę akcję poprzez składanie trwałej żywności w oznakowanych pojemnikach umieszczonych w sklepach spożywczych na terenie naszej parafii i pod chórem w kościele.
 11. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas parafialną.
 12. Również za tydzień będą do zabrania w kościele kalendarze Trzech Religii.
 13. Zbliżają się Święta i potrzebujemy choinek do wystroju kościoła, kto chciałby ofiarować drzewko bo już wyrosło zbyt wielkie to prosimy zgłaszać to w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 14. Msze św. poranne w tygodniu będą odprawiane w kaplicy na dole.
 15. W zakrystii ministranckiej są już do nabycia opłatki i świece na stół wigilijny (małe – 6zł, duże – 13 zł) i lampiony roratnie dla dzieci, można tam również nabyć bilety na koncert Betlejem w Poznaniu pt. Głośna Noc, który będzie miał miejsce w niedzielę 29.12.2019 o godz. 18.00 w Hali Arena w Poznaniu. Bilety są w cenie 80, 60 i 50 zł.
 16. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Krajewską z ul Kołłątaja l. 89, pogrzeb we wtorek na Junikowie o godz. 12.30, Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30 u nas w kościele i śp. Jadwigę Ejsak – Chmielewską l. 90 z ul. Kunickiego, pogrzeb w piątek o godz. 13.50 na Junikowie, Msza św. pogrzebowa u nas w kościele o godz. 12.00 oraz śp. Helenę Durniat l. 92 z ul. Koźmińskiej, termin pogrzebu jeszcze do ustalenia. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.