VI niedziela zwykła

  • II 2018 r.
  1. Od kilku miesięcy rosną mury nowego przedszkola, pewnie większość mieszkańców Parafii przyglądała się budowie. Od kilku miesięcy w naszym Zgromadzeniu konkretyzowały się plany aby to przedszkole było katolickie, miało na celu nie tylko edukować ale również prowadzić do Pana Boga. W minionym tygodniu władze naszego Zgromadzenia wraz z przełożoną Sióstr Służebniczek podjęli decyzję, że ten budynek będzie przedszkolem katolickim prowadzonym przez siostry, którym państwo odebrało ten przywilej w latach 50 – tych W najbliższych dniach ruszy strona: www.przedszkole.oblaci.pl na której będą szczegółowe informacje, a w czasie ogłoszeń niedzielnych również będziemy informowali i kolejnych działaniach. Obecne przedszkole będzie funkcjonowało do końca roku szkolnego. W związku z tym, że rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do starego przedszkola mają prawo w pierwszej kolejności do dobrej informacji, ojciec prowincjał zaprasza na spotkanie w czwartek 15 lutego o godz. 16:00 do auli pod kościołem. Tylko tych rodziców -wszyscy inni będą mogli zobaczyć przedszkole i uzyskać informacje w późniejszym czasie.
  2. Dzisiaj druga niedziela w tym dniu szczególnie chcemy pamiętać o wszystkich budowniczych i ofiarodawcach naszego Kościoła. Msza św. w ich intencji w dzisiaj o godz. 19.00. Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie naszego Kościoła.
  3. W wtorek kolejny dzień fatimski w naszej parafii. O godz. 8.00 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian, a później nabożeństwo maryjne w ich intencji. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45 różaniec fatimski, o godz. 18.30 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W środę rozpoczynamy Okres Wielkie Postu. Msze św. w Środę Popielcową o 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30 z obrzędem posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas.
  5. W czwartek zapraszam redakcję gazetki parafialnej na spotkanie po Mszy św. wieczornej do salki.
  6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci o godz. 17.00 i dorosłych o godz. 17.45.
  7. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, a po nim dodatkowa Msza św. o godz. 16.45. Koperty na daninę diecezjalną można zabrać ze sobą wychodząc z kościoła.
  8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Austrii i Czech. W programie wyjazdu m.in. Einsideln, Oropa, Mediolan, Wenecja, Madonna Della Corona, Altotting, Mariazell, Maria Taferl i Przybram. Czas trwania pielgrzymki 8 dni 17 – 25 września 2018. Koszt 2470 zł + 20 Euro. Zapisy w biurze parafialnym lub mailowo chrystuskrol@oblaci.pl. Plan wywieszony jest w gablotach, dostępny na stronie internetowej i facebooku.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki dla młodzieży czasopismo Wzrastanie, a dla dzieci Mały Gość i Mały Przewodnik