IV Niedziela Wielkanocna

05 V 2019 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna witamy w naszej wspólnocie parafialnej p. Benona Wylegałę założyciela Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska – Białej, który poprowadzi nasze Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne które potrwają do 15 maja. Od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej o 19.45 zapraszamy na projekcje filmów, w poniedziałek 13 maja po różańcu i procesji film „13. Dzień – Fatima” – po filmie Akt Oddania się Matce Bożej, we wtorek 14 maja film „Ufam Tobie”, a po nim modlitwa zawierzenia się Jezusowi Miłosiernemu. W środę 14 maja film „Ja Jestem”, a po nim adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. Dzisiaj również II niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła. Msza św. w ich intencji o godz. 7.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.
 3. W poniedziałek Dzień Fatimski. Msza św. o 8.00 rano w intencji osób starszych, chorych, a po niej nabożeństwo maryjne. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.00, na jej zakończenie odmówimy Litanię Loretańską. Później Msza św. zbiorowa, a po niej różaniec fatimski, procesja i apel. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej prosimy składać do skarbony przy figurze.
 4. W czwartek Święto Św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób które już się zapisały lub planują się zapisać na Pielgrzymkę do Wilna z przedstawicielem biura podróży.
 5. W przyszłą sobotę rozpoczyna się w naszej Archidiecezji Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Msza św. powitania będzie miała miejsce w Poznaniu przy kościele pw. Nawiedzenia NMP na Ratajach o godz. 12.00. Nabożeństwo czuwania rozpocznie się godzinę wcześniej. Wybierający się na to spotkanie modlitewne proszeni są o korzystanie z komunikacji miejskiej, która ma kursować ze wzmożoną częstotliwością, można zabrać ze sobą składane krzesła i wodę. Do naszej parafii wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej przybędzie w dniach 17-18.11.2019.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem po Mszach Świętych będzie można nabyć nowy numer Misyjnych Dróg
 7. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18.00, w niedziele i uroczystości o 18.30.
 8. Festyn parafialny w tym roku będzie 09.06.2019. Prosimy o fanty na naszą festynową loterię. Fanty można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub na furcie klasztornej. Przed kościołem można nabyć cegiełki na organizację Festynu.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego oraz czasopisma dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Wilna, w programie m.in. Studzieniczna, Wilno, Troki, Święta Lipka i Gietrzwałd w dniach 19 – 22 września 2019. Koszt 950 zł. Plan jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej.
 11. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stanisława Wita z ul. Gostyńskiej l. 88. Pogrzeb się już odbył, śp. Elżbietę Marciniak l. 82, pogrzeb w środę na Górczynie o godz. 11.00, Msza św. pogrzebowa w naszym kościele o godz. 9.30, śp. Jerzego Skibińskiego z ul. Rawickiej, l. 88. Pogrzeb w czwartek  na Junikowie o godz. 9.30. Msza św. pogrzebowa u nas w kościele o godz. 8.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.