NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12 VI 2022r.

  1. Przed kościołem rozprowadzamy kolejny numer kolorowej gazetki CHRYSTUS KRÓL za dobrowolną ofiarę. Dziękujemy redakcji gazetki za zaangażowanie i twórczość a wszystkich zachęcamy do lektury.
  2. Dziś przeżywamy FESTYN PARAFIALNY. Rozpoczęcie o godz. 13.30 a zakończenie o 19.45. Na początku występy dzieci, konkursy, o 15.00 zagra nasza orkiestra, o 16.00 – występy młodych z Klubu Osiedlowego RASZYN, o 17.15 występ gości specjalnych: Agnieszki i Wojciecha Sokolnickich a o 18.45 losowanie nagród głównych. W trakcie trwania wiele atrakcji: Losy są dostępne podczas festynu przed kościołem. Dochód przeznaczymy na odnowienie kaplicy pod kościołem. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy wszystkich przed kościół na dzisiejsze popołudnie! Msza wieczorna wyjątkowo przesunięta jest na godz. 20.00!
  3. Zbliża się BOŻE CIAŁO. Msze święte w porządku niedzielnym, ale Msza wigilijna w środę wieczorem nie będzie z uroczystości Bożego Ciała. Tradycyjnie Msza święta o godz. 16.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna. Tegoroczna trasa: z kościoła pójdziemy ulicą Pszczyńską, przekroczymy ul. Leszczyńską, dalej ulicami Włoszakowicką, Gołuchowską, Rejewskiego, Wielichowską, Kwiatkowskiego, Gołuchowską, Koźmińską, dalej ul. Leszczyńską i wrócimy ul. Pszczyńską do kościoła. Prosimy o pomoc w dekorowaniu ołtarzy wg. planu zamieszczonego w gablotach i w przedsionku kościoła i o dekorowanie okien naszych domów. W czwartek biuro parafialne będzie nieczynne. Próba dla dzieci sypiących kwiatki – we wtorek o 17.30.
  4. Msze święte w oktawie Bożego Ciała (od piątku)z procesją będą odprawiane wieczorami o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 19.00.
  5. Zostały ostatnie miejsca na Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022. Zapisy w Internecie.
  6. Siostra Gaudioza, przełożona klasztoru Sióstr Służebniczek w Poznaniu kończy swoją trzecią kadencję przełożeństwa. W związku z tym opuści Poznań i naszą parafię. Bardzo żałujemy, dziękujemy za posługę i miłość i życzymy błogosławieństwa Bożego, gdziekolwiek Pan Bóg zaprowadzi. Msza święta dziękczynna za s. Gaudiozę będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 19 czerwca o godz. 11.00.
  7. Odeszła do wieczności: śp. Elżbieta Madejska lat 75, mama naszego Proboszcza, mieszkała ostatnio w Poznaniu, pogrzeb już się odbył. Msza święta za zmarłą Elżbietę – od Parafian będzie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18.30 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie… o. Proboszcz będzie dostępny od środy wieczorem.