XXIV  Niedziela  Zwykła

12 IX 2021 r.

 1. Dziś dziękujemy Bogu za beatyfikacje kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Obrazki z wizerunkiem i modlitwą za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia do zabrania przy kąciku z prasą.
 2. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

W związku ze zmniejszeniem obostrzeń sanitarnych od 26 czerwca informujemy, że w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 225 osób, do tej liczby nie wliczają się zaszczepieni, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem odstępu 1,5 m, będzie włączony głośnik i wystawione krzesła. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych jest wycofana, zatem wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w liturgii i do korzystania ze spowiedzi świętej na 15 minut przed każdą Mszą świętą,

– ale transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

 1. Dzień fatimski przypada we wrześniu w najbliższy poniedziałek. Rano o godz. 8.00 Msza św. w intencji osób starszych, chorych i w potrzebujących, po niej nabożeństwo dla nich. Wieczorem Msza św. ku czci Matki Bożej o godz. 18.30, po Mszy św. różaniec fatimski, procesja Eucharystyczna i Apel. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony przy figurze Matki Bożej.
 2. W środę przypada 83-a rocznica powstania naszej parafii. Podczas Mszy porannej i wieczornej będziemy dziękować Bogu za naszą parafię i wszystkich Parafian.
 3. Wspólnota Epifania zaprasza na wieczór modlitewny w środę po Mszy św. o 18.30.
 4. Spotkanie organizacyjne I Komunii Świętej (rodzice dzieci z III klas szkół podstawowych) odbędzie się w czwartek, 16 września o godz. 19.15 w kościele. Wczesną Komunię świętą wstępnie planujemy na rok 2023 (początek przygotowań byłby we wrześniu 2022), jeśli jednak są chętni już w tym roku prosimy o zgłaszanie się do kancelarii lub do siostry Gaudiozy.
 5. Dzieci chętne do śpiewania w scholce parafialnej zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 do kościoła.
 6. Siostry Służebniczki /współorganizator/ w Luboniu zapraszają w sobotę na Festyn Charytatywny szczegóły na plakacie w gablotce przed kościołem.
 7. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy o. Patryka Osadnika OMI, który wygłosi kazania powołaniowe.
 8. Intencje na rok 2022 zaczniemy przyjmować z dniem 1 października br.
 9. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego – specjalny numer o nowych błogosławionych (w cenie 10 zł), Małego Gościa, Przewodnik Katolicki i inne, do nabycia z tyłu kościoła.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: śp. Helenę Kalinowską l. 94 z ul. Rawickiej, pogrzeb już się odbył oraz śp. Urszulę Cebulską l. 80 z ul. Leszczyńskiej i śp. Mateusza Witkowskiego l. 37 z ul. Gostyńskiej, za którego Msza święta pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele we wtorek 21 września br. o godz. 10.00 a pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Bluszczowej o 12. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

 

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość, za ofiary dziś złożone i za wszelkie dobro.