XXXIII Niedziela zwykła

14 XI 2021 r.

1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

2. Apel Przewodniczącego KEP w sprawie pomocy migrantom (zbiórka za tydzień przed kościołem).

3. W całym Kościele obchodzimy dziś V Światowy Dzień Ubogich – przed kościołem jest zbiórka na Fundację Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Również przed kościołem można nabywać Marcińskie rogale w cenie 8 zł.

5. Trwamy w nowennie do Chrystusa Króla przygotowującej na uroczystość odpustową, która odbędzie się w przyszłą niedzielę. Z tej okazji codziennie jest adoracja w ciszy w intencji parafii na godzinę też przed Mszą wieczorną, a potem nowenna do Chrystusa Króla. W sobotę, 20 listopada będzie wydłużona adoracja w ciszy od godz. 15.00 aż do nowenny przed Mszą wieczorną,czyli do godz. 18.00. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy świętej kazania wygłosi nasz długoletni proboszcz o. Jerzy Ditrich OMI (z wyjątkiem Mszy świętej w sobotę wieczorem). Uroczystą sumę odpustową odprawimy o godz. 12.30, następnie będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

7. Wraz ze wspólnotą Epifania zapraszamy na WIECZÓR MODLITWY za tydzień w niedzielę, w dzień odpustu po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 20.00 w kościele.

8. Dziękujemy za sugestie, pomysły, uwagi, prośby o tym jak powinna wyglądać nasza parafia i prosimy o dalsze. Przypominamy, że swoje uwagi czy pomysły można składać na kartkach z dopiskiem PARAFIA MARZEŃ wraz z wypominkami lub na parafialnego maila chrystuskrol@oblaci.pl

9. Dziękujemy za angażowanie się w liturgię poprzez czytanie, śpiewanie psalmów, modlitwę wiernych, zbieranie tacy. Zapraszamy też nowe osoby. Można zgłaszać się u duszpasterzy.

10. Zapraszamy na oblacki wyjazd narciarski do Krynicy-Zdrój od soboty 15 stycznia do soboty 22 stycznia 2022 roku. Szczegóły na parafialnym Facebooku i na naszej stronie chrystuskrol.pl, zapisy przez internet już trwają, nie odkładajmy ich na później.

11. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego i inne, z tyłu kościoła.

12. Odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Skibińska l. 84 z ul. Ponieckiej, pogrzeb już się odbył oraz śp. Aldona Kryślak l. 92 z ul. Gostyńskiej. Pogrzeb w piątek 19.11 o godz. 11.10 na cmentarzu na Junikowie, a Msza święta pogrzebowa w naszym kościele o godz. 9.30. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Bóg zapłać za modlitwę, ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną, za życzliwość i za wszelkie dobro.