V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 V 2022 r.

 1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz o. Maciej Drzewiczak OMI. Dziękujemy za jego posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa. Msza święta za solenizanta będzie odprawiona o 11.00. Z okazji imienin o. Macieja po Mszach świętych młodzież Niniwa rozprowadza słodycze i kwestuje na wyjazd na Festiwal Życia.
 2. Także dzisiaj przypada rocznica I Komunii świętej. Msza święta rocznicowa o 11.00.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w niedzielę o godz. 18.30 a w pozostałe dni o godz. 18.00.
 4. Przypominamy o peregrynacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w naszych domach. Jest możliwość zabrania obrazu do swojego domu na jeden dzień (po Mszy wieczornej do nabożeństwa majowego kolejnego dnia). Zapisy w zakrystii.
 5. W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego ojca Superiora.
 6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej aż do 21.00.
 7. W sobotę 21 maja będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej. Do I Komunii świętej przystąpi 78 dzieci. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie.
 8. 21 maja to również wspomnienie św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela oblatów, a także dzień święceń prezbiteratu i diakonatu w naszym seminarium w Obrze.
 9. Zapraszamy też na Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022 w Krynicy. Zapisy w internecie.
 10. Festyn parafialny planujemy na niedzielę 12 czerwca. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Potrzebujemy fantów (takich, z których sami byśmy się ucieszyli, gdybyśmy je wylosowali), ciasta do kawiarenki, chętne ręce do pomocy (zgłoszenia na furcie klasztornej pn.-pt. 9.00-14.00) a przed kościołem rozprowadzamy dziś cegiełki festynowe.
 11. Odeszli do wieczności: śp. Marian Rosik lat 71 z ul. Otwartej, pogrzeb już się odbył; śp. Krzysztof Nowacki lat 41 z ul. Rawickiej, pogrzeb w poniedziałek na Junikowie, a Msza św. pogrzebowa w naszym kościele o 10.30; śp. Kazimiera Artiemjew lat 83 z ul. Ptaszkowskiej, pogrzeb we wtorek na Junikowie, a Msza św. pogrzebowa w naszym kościele o 11.15. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…