XXXIII Niedziela Zwykła

15 XI 2020 r.

 1.  Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
 2. W związku z obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że:

w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 40 osób, jeśli będzie taka potrzeba to będziemy odprawić równolegle drugą Mszę św. w auli pod kościołem, gdzie będzie mogło uczestniczyć  jeszcze 20 osób.

– Ks. Arcybiskup udzielił na czas nowych obostrzeń dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii,

– dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 17.00

transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

 1. We wtorek Msza św. za żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 18.30.
 2. W sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP.
 3. Nowenna przed naszym odpustem parafialnym ku czci Chrystusa Króla codziennie, w dni powszednie wystawienie Najświętszego Sakramentu od 17.30, o 18.00 nowenna do Chrystusa Króla, a w niedzielę wystawienie o godz. 18.00 i Nowenna o 18.30.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień odpustu parafialnego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej. Dzień odpustu to specjalny przywilej Kościoła w którym możemy uzyskać odpuszczenie grzechów i kar za grzechy.
 5. Suma odpustowa o godz. 12.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt ofiarowania Najświętszemu Sercu. Z racji obostrzeń sanitarnych nie będzie w tym dniu procesji eucharystycznej.
 6. Chętnych do skorzystania z pomocy organizowanej przez Caritas parafialną z programu FEAD prosimy o zgłoszenie się do p. Marii Duszyńskiej.
 7. Można już zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym Msze św. na przyszły rok.
 8. Przez cały miesiąc listopad można uzyskać każdego dnia odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, wzbudzając intencję modlitwy za zmarłych, będąc w stanie łaski uświęcającej i modląc się w intencjach Ojca Świętego.
 9. Spowiedź święta przed każdą Mszą św. w zakrystii ministranckiej.
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne normalnie we wtorek i czwartek od 8.30 do10.00 i od 16.00 do 18.00, w sobotę 8.30 – 10.00. Intencje mszalne można także zamawiać pod numerem tel. 519195160 lub mailowo proboszcz.poznan@oblaci.pl.
 11. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Eugenię Chwiejda z ul. Ponieckiej l. 96, pogrzeb w sobotę o godz. 8.50 na Junikowie, Msza św. u nas w kościele o godz. 11.00. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…