I Niedziela Wielkiego Postu

 • 18 II 2018 r.
 1. W minioną środę rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu, czasu przemiany serca i nawrócenia do Boga. Nabożeństwa wielkopostne, dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne głosić będą diakoni z seminarium w Obrze. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa będą przeznaczone na daninę diecezjalną.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, 17.45 dla dorosłych.
 3. Od poniedziałku Caritas Parafialna rozpoczyna akcję Podaruj Drugiemu Święta. W sklepach na terenie naszej parafii wystawione będą kosze na trwałą żywność. Zebrane produkty pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Serdecznie zapraszamy do takiej formy pomocy.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie męskiej róży różańcowej w salce.
 5. We wtorek od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 18.30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 6. W czwartek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00, po Mszy św. wieczornej w salce kominkowej spotkanie dla wszystkich zainteresowanych pomocą przy przygotowaniu festynu parafialnego.
 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na dzieło pomocy misjom „Ad gentes”.
 8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Austrii i Czech. W programie wyjazdu m.in. Einsideln, Oropa, Mediolan, Wenecja, Madonna Della Corona, Altotting, Mariazell, Maria Taferl i Przybram. Czas trwania pielgrzymki 8 dni 17 – 25 września 2018. Koszt 2470 zł + 20 Euro. Zapisy w biurze parafialnym lub mailowo chrystuskrol@oblaci.pl. Plan wywieszony jest w gablotach, dostępny na stronie internetowej i facebooku, zapisy do 11.03.2018.
 9. Pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, gdzie możemy przeczytać m.in. pierwszą część cyklu wielkopostnego o O. Pio spowiedniku Europy, którego wskazówki są ciągle aktualne; o praktykowaniu chrześcijaństwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich; a w Przewodniku katolickim, możemy przeczytać o sytuacji Kościoła w Chinach; dla młodzieży czasopismo Wzrastanie, a dla dzieci Mały Gość.
 11. Odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Wojciech Tuliszka z ul. Trąmpczyńskiego l. 73 i śp. Zygmunt Roszak z ul. Otwartej l.86. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.