XVI Niedziela Zwykła

18 VII 2020 r.

 1. Dzisiaj przed kościołem można nabyć nowy numer Misyjnych Dróg.
 2. Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
 3.  W poniedziałek swoje imieniny obchodzi o. Czesław Grabowski OMI nasz wikariusz. Msza św. w jego intencji jutro godz. 18.30. O. Czesławowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Niepokalanej w posłudze duszpasterskiej.
 4. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od 17.30 a później na Mszę św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 5. W środę Święto Św. Marii Magdaleny. Caritas parafialna wydaje środki z Programu FEAD od godz. 16.00 do 17.30
 6. W czwartek Święto Św. Brygidy zakonnicy, Patronki Europy, o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę Święto Św. Jakuba apostoła, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji dzieci objętych duchowa adopcją.
 8. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Tomasza Maniurę OMI wraz z uczestnikami tegorocznej wyprawy rowerowej Niniwa Team. O. Tomasz będzie głosił w przyszła niedzielę kazania, a po Mszy św. będzie można złożyć ofiary na rozwój oblackiego duszpasterstwa młodzieży.
 9. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. niedzielnej poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych.
 10. Spowiedź święta przed każdą Mszą św. w zakrystii ministranckiej.
 11. W lipcu i sierpniu nie ma odwiedzin chorych, w nagłych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny 519195160.
 12. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w cyklu wakacyjnym
 • we wtorek i czwartek od 16.00 do 18.00,
 • w sobotę nieczynne.

Intencje mszalne można także zamawiać pod numerem tel. 519195160 lub mailowo proboszcz.poznan@oblaci.pl.

 1. Jest możliwość wyjazdu z pielgrzymką na Dolny Śląsk szlakiem dwóch największych klasztorów pocysterskich Lubiąża i Krzeszowa, oprócz tych dwóch miejsc odwiedzimy Jawor, zamek Chojnik, wodospad Kamieńczyka, Jelenią Górę. Wyjazd 28 – 30.08.2020 r. Koszt 750 zł. Zapisy i informacje w zakrystii lub w biurze parafialnym oraz mailowo proboszcz.poznan@oblaci.pl
 2. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Barbarę Priebe z ul. Bojanowskiej l. 81 pogrzeb się już odbył i sp. Roberta Dąbkiewicza z Kopaniny l. 58, termin pogrzebu jeszcze do ustalenia. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.