NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – ODPUST PARAFIALNY 20 XI 2022r.

 1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny. Dziękujemy Księżom Filipinom Sławkowi i Grzegorzowi za wygłoszone kazania, pomoc w naszej parafii i uświetnienie tej uroczystości. Przypominamy, że dziś możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Z okazji odpustu po Mszy świętej odmawiamy akt zawierzenia Chrystusowi Królowi. Po Mszach świętych o 11.00 (ustanowienie scholanek w scholii „Iskierki Chrystusa Króla”) i o 12.30 (suma odpustowa z procesją) zapraszamy do auli pod kościołem na poczęstunek. Po drodze można zajrzeć do remontowanej właśnie kaplicy dolnej.
 3. Kolejne spotkanie kursu biblijnego tym razem po lekturze Ewangelii św. Mateusza we wtorek o 19.15 przy kościele na I piętrze. Zapraszamy.
 4. W środę o godz. 18.30 na Mszy wieczornej gościć będziemy w naszej parafii Krystiana Sammlera.
 5. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Msze świętą w intencji Ojczyzny w czwartek 24.11. o godz. 8.00.
 6. Za tydzień w I niedzielę adwentu będzie można nabywać lampiony, poświęcimy opłatki i przygotowujemy się do rorat. Poszukujemy chętnych, którzy włączą się w prowadzenie śpiewów roratnich o 6.00. Zapisy w zakrystii.
 7. Zapraszamy na Oblacki Wyjazd Narciarski do Krynicy w dniach 28.01-04.02.2023. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej chrystuskrol.oblaci.pl O. Maciej organizuje wyjazd dla młodzieży tydzień później. Szczegóły u niego.
 8. Pielgrzymka do Ziemi Świętej – zaplanowana jest na 24.04-01.05.2023. Zapisy w biurze Happy Ways.
 9. Zapraszamy na film „Prorok” o kard. Stefanie Wyszyńskim – piątek 25.11.2022. Pre-bilety przed kościołem, później w zakrystii w cenie 13 zł. Zapisy na autobus w zakrystii (co łaska). Projekcja – Kinepolis Rataje.
 10. Przy okazji odpustu dziękujemy s. Agneli, p. Violecie, p. Lechowi, grupom parafialnym i wszystkim Parafianom oraz Gościom za Wasze serce i zaangażowanie. Bardzo dziękuje współbraciom za radosną, wspólną służbę i gotowość do pomocy. Dziękujemy także drogim Siostrom Służebniczkom NMP. Orkiestrze i naszym organistom i wszystkim za wszelkie dobro – Bóg zapłać!
 11. Odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Górny l.64 z ul. Komornickiej, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na Junikowie, a Msza święta pogrzebowa będzie odprawiona u nas o godz. 8.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…