XXX Niedziela Zwykła – Uroczystość Poświęcenia Kościoła

25 X 2020 r.

 1. Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
 2. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że:

w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 75 osób,

– Ks. Arcybiskup udzielił na czas nowych obostrzeń dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii,

– dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 17.00

transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

 1. Dzisiaj obchodzimy w kościele Uroczystość Poświęcenia Naszego kościoła, dziękujemy Bogu za wszystkich budowniczych, ofiarodawców i Parafian, którzy trudzili się wokół budowy naszego kościoła.
 2. Można już zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym Msze św. na przyszły rok.
 3. W piątek o godz. 16.30 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, z racji obostrzeń we Mszy św. oprócz przyjmujących sakrament będą mogli uczestniczyć tylko świadkowie.
 4. Z racji bierzmowania różaniec w piątek będzie o godz. 18.00
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Różaniec z wypominkami o godz. 18.15. Z racji obostrzeń sanitarnych nie ma w tym dniu tradycyjnych nabożeństw na poznańskich cmentarzach.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego. Papież Franciszek rozciągnął możliwość uzyskania tego odpustu na cały miesiąc listopad. Aby móc skorzystać z daru odpustu zupełnego zachęcamy do spowiedzi świętej, dodatkowo będziemy spowiadać także w czasie nabożeństw różańcowych. Przypominamy, że spowiedź jest w zakrystii ministranckiej..
 7. Z tyłu kościoła wyłożone są już kartki na wypominki, można je przynosić do biura parafialnego albo do zakrystii. W dniach od 01 do 10 listopada będziemy modlić się za zmarłych na różańcu, a przez cały rok każdego miesiąca są odprawiane 4 Msze św. w intencji  zmarłych zapisanych w wypominkach na Mszach św. zbiorowych.
 8. Ostatnie nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00 od wtorku do czwartku, dla dorosłych o 17.45 od poniedziałku do soboty,
 9. Spowiedź święta przed każdą Mszą św. w zakrystii ministranckiej.
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne normalnie
 • we wtorek i czwartek od 8.30 do10.00 i od 16.00 do 18.00, w sobotę 8.30 – 10.00

Intencje mszalne można także zamawiać pod numerem tel. 519195160 lub mailowo proboszcz.poznan@oblaci.pl. Przypominamy o uzupełnianiu zarezerwowanych mszy św. nie czekajmy z tym na ostatnią chwilę.

 1. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.. Aleksandra Palus z ul. Wielichowskiej, l.72, pogrzeb we wtorek o godz. 13.50 na Junikowie, Msza św. pogrzebowa w naszym kościele o godz. 11.00. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.