Święto Św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa

27 XII 2020 r.

 1.  Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
 2. W związku z obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że:

w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 40 osób, jeśli będzie taka potrzeba to będziemy odprawić równolegle drugą Mszę św. w auli pod kościołem, gdzie będzie mogło uczestniczyć  jeszcze 20 osób.

– Ks. Arcybiskup udzielił na czas nowych obostrzeń dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii,

– dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 17.00

transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

 1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich Rodzinach naszej parafii, zawierzając je szczególnej opiece Św. Józefa, któremu papież Franciszek poświęcił cały rok 2021.
 2. W poniedziałek Święto Św. Młodzianków, zapraszamy szczególnie dzieci na dodatkową Mszę św. w ich intencji o godz. 11.00, na koniec będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.
 3. W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 a po niej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie mijającego roku.
 4. W piątek Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, Msze św. według porządku niedzielnego, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 8.00. Nie ma w tym dniu odwiedzin chorych.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy Żywy Różaniec na wspólną modlitwę różańcową o godz. 12.00, później Msza św., a po niej będą rozdawane tajemnice różańcowe na cały rok.
 7. Zgodnie z zaleceniami ks. Arcybiskupa nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich tzw. Kolędy, w zamian po Świętach i przez cały styczeń będziemy sprawować wieczorną Mszę św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na którą tychże mieszkańców zapraszamy. Lista ulic z datą Mszy św. jest wywieszona w gablocie i dostępna na stronie internetowej i facebooku parafialnym. Przed każdą taką Mszą św. zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 18.15 w intencji mieszkańców danej ulicy. W czasie tych Mszy św. będzie zbierana taca, na którą będzie można złożyć ofiary na utrzymanie naszej parafii. Prosimy aby na tę Msze św. przynieść ze sobą wodę która zostanie pobłogosławiona i którą będziemy mogli poświęcić nasze domy.
 8. Prosimy aby w domach rodzinnych pomodlić się wspólnie zbierając całą rodziną przy stole przygotowanym tak jak na kolęde, teksty modlitw, które mogą służyć pomocą zostały rozniesione do waszych skrzynek na listy, jeśli do kogoś nie dotarły, można je zabrać ze sobą z kościoła są wyłożone na stojakach z prasą.
 9. Pogrzeb śp. Zenona Szymańskiego z ul. Stęszewskiej l. 87, 30.12 na Górczynie o godz. 12.00, Msza św. pogrzebowa u nas w kościele o godz. 10.30. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.