XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30 X 2022r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość 13-ej rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Wam wszystkim za budowanie materialne i duchowe naszej świątyni i parafii, a modlimy się szczególnie za budowniczych i dobrodziejów naszej parafii.
 2. Kończy się październik. Dziękujemy grupom i Wam wszystkim za wspólną modlitwę różańcową.
 3. Zapraszamy dzieci z rodzicami czy dziadkami na Marsz i Bal Świętych, który rozpocznie się w poniedziałek 31 października o godz. 16.00 przy kapliczce Chrystusa na krzyżówce ulic Głogowskiej i Ostatniej. Pomaszerujemy do kościoła na krótkie nabożeństwo za wstawiennictwem Świętych a następnie do Domu Misyjnego na Bal Świętych czyli wspólną zabawę do godz. 19.00. Zachęcamy do przebrania się za jakiegoś Świętego czy Świętą i prosimy o przyniesienie jakiegoś daru stołu (napoje, owoce, słodycze).
 4. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we wtorek. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę włącznie z Mszą świętą wigilijną w poniedziałek o godz. 18.30. Zachęcamy do spowiedzi przed tą uroczystością dzisiaj lub jutro przed każdą Mszą świętą.
 5. Różaniec z wypominkami będziemy odmawiać od 1 do 10 listopada 45 minut przed wieczorną Mszą świętą, a więc w dni powszednie o 17.45 a w niedziele i święta o 18.15. Wypominki można wciąż składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 6. Dzień Zaduszny przypada w środę. Msze święte u nas o godz. 8.00, 10.00 oraz 17.00 i 18.30. Ponadto zapraszamy na wspólnie śpiewaną jutrznię o godz. 7.30 i na modlitwy za zmarłych od ostatnich zaduszek – po Mszy wieczornej.
 7. Przypominamy o możliwości uzyskiwania odpustów za zmarłych w dniach 1-8 listopada. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i spełni zwykłe warunki odpustu: przystąpi do Komunii świętej w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 8. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Układ Mszy świętych i nabożeństw jak zwykle. Dodatkowo okazja do adoracji w I czwartek po Mszy wieczornej do 21.00. W I piątek Msza szkolna o 17.00 i okazja do spowiedzi 7.30-8.05 oraz 16.30-18.35. W I sobotę Po Mszy o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do Mszy św. wieczornej (o pełnych godzinach grupy parafialne prowadzą różaniec lub inną modlitwę).
 9. Odwiedziny chorych przez kapłanów w sobotę 5 listopada od godz. 9.00. Zgłoszenia osób niezapisanych na stałe do czwartku w kancelarii.
 10. Za tydzień przed kościołem nasza Caritas rozprowadza Marcińskie rogale.
 11. Zapraszamy na Oblacki Wyjazd Narciarski do Krynicy w dniach 28.01-04.02.2023. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej chrystuskrol.oblaci.pl
 12. Odeszli do wieczności: Maria Martyła l. 69 z ul. Kopanina; śp. Edward Czerniewicz l. 90 z ul. Koźmińskiej; śp. Ryszard Rembikowski l. 88 z ul. Sucharskiego, te pogrzeby już się odbyły. Ś Andrzej Ratajski l. 65 z ul. Przełęcz, pogrzeb w poniedziałek na Junikowie, a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 8.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…