II Niedziela Wielkiego Postu

25 II 2018 r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne głosić będą diakoni z seminarium w Obrze. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa będą przeznaczone na daninę diecezjalną.
 2. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, 17.45 dla dorosłych.
 4. W poniedziałek Caritas Parafialna wydaje środki z programu FEAD od godz. 16.00 do 18.00.
 5. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od 17.30 i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych także z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 7.30 rano, po południu dla dzieci od 16.30 a później Msza św. szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Dla dorosłych spowiedź od godz. 17.30. Po Mszy św. porannej i wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca pana Jezusa.
 7. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o 8.00 i nabożeństwo maryjne. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nowych chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Biuro parafialne w tym dniu nieczynne.
 8. Caritas Parafialna prowadzi akcję Podaruj Drugiemu Święta. W sklepach na terenie naszej parafii wystawione będą kosze na trwałą żywność. Zebrane produkty pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Serdecznie zapraszamy do takiej formy pomocy.
 9. W przyszłą niedzielę w Luboniu u Sióstr rozpoczyna się Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Pierwsze spotkanie wprowadzające o godz. 16.30. Więcej informacji na stronie wspólnoty www.wspolnota-magnificat.pl
 10. Dyrektor Przedszkola nr 7 informuje, ze nabór na rok szkolny 2018/2019 trwa do piątku 02. Marca 2018 r. Z uwagi na przenosiny do nowego budynku wzrasta liczba miejsc w placówce. Wnioski wraz z załącznikami pobierać można w kancelarii przedszkola w godzinach 6.00 – 17.00 lub z miejskiej strony internetowej.
 11. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Austrii i Czech. W programie wyjazdu m.in. Einsideln, Oropa, Mediolan, Wenecja, Madonna Della Corona, Altotting, Mariazell, Maria Taferl i Przybram. Czas trwania pielgrzymki 8 dni 17 – 25 września 2018. Koszt 2470 zł + 20 Euro. Zapisy w biurze parafialnym lub mailowo chrystuskrol@oblaci.pl. Plan wywieszony jest w gablotach, dostępny na stronie internetowej i facebooku, zapisy do 11.03.2018.
 12. Pod chórem wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Gość Niedzielny, gdzie możemy przeczytać m.in. drugą część cyklu wielkopostnego o O. Pio, który uczy nas modlitwy, oraz o tym dlaczego na wiek XXI zaczyna się mówić jako o wieku samotności, a w Przewodniku katolickim, możemy przeczytać o problemie alkoholowym; o pogrzebach typowych i nietypowych; dla młodzieży czasopismo Wzrastanie, a dla dzieci Mały Gość.