Pielgrzymka śladami O. Pio i O. Dolindo 26.09 – 03.10.2020

Dzień 1 – 26.09.2020

Przyjazd na lotnisko w Poznaniu o godz. 11:25, Lądowanie w Rzymie. Przejazd do sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości w okolicy Ciampino. Później transfer do hotelu w okolicy Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 2 – 27.09.2020

Śniadanie, wyjazd do Rzymu: Plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Jeśli Papież będzie w Rzymie – modlitwa na Anioł Pański. Potem przejście przez Via Della Conciliazione pod Zamek Anioła, dalszy spacer przez Plac Navona, Panteon do Fontanny di Trevi. Później Koloseum oraz Forum Romanum (oba z zewnątrz). Wizyta w Bazylice Matki Boskiej Większej, zbudowanej w miejscu, gdzie wg tradycji latem w Rzymie spadł śnieg. W ciągu dnia Msza św. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3 – 28.09.2020

Po śniadaniu wyjazd na południe: wizyta w klasztorze na Monte Cassino, chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym. Potem przejazd do Pompejów – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, a później wizyta w ruinach starożytnego miasta, zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. Kolacja i nocleg w okolicy Neapolu.

Dzień 4 – 29.09.2020

Śniadanie i przejazd do centrum Neapolu: katedra św. Januarego (miejsce związane z cudem eucharystycznym), kościół z miejscem pochówku o. Dolindo, kościół Gesu Nuovo z grobem lekarza, dr. Giuseppe Moscatiego, kościół św. Klary, Plac Plebiscytu z kościołem św. Franciszka i pałacem królewskim. Spacer po Spaccanapoli – wąską ulicą przecinającą całe Stare Miasto. Msza św. w Neapolu. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5 – 30.09.2020

Po śniadaniu przejazd do Pietrelciny – miejsca narodzin św. ojca Pio. Później przejazd na Półwysep Gargano – po drodze wizyta w klasztorze San Matteo w Serracapriola – tutaj brat Pio studiował teologię od 1907 do 1908 roku. Msza św. w ciągu dnia. Kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6 – 01.10.2020

Śniadanie, nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. ojca Pio w San Giovanni Rotondo: kościół stary z konfesjonałem Świętego, jego cela, słynny krucyfiks. Przejście do kościoła nowego z grobem Świętego w krypcie. Msza św. w San Giovanni Rotondo, potem czas wolny – chwila refleksji na Drodze Krzyżowej. Przejazd do nieodległego Monte Sant’ Angelo, nawiedzenie groty św. Michała Archanioła – jedynego kościoła, który nigdy nie był konsekrowany. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7 – 02.10.2020

Po śniadaniu wyjazd do sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano. Potem przejazd do pobliskiego Manoppello – sanktuarium Świętego Oblicza. W ciągu dnia Msza św. Przejazd przez Apeniny do hotelu w okolicy Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 8 – 03.10.2020

Śniadanie, transfer na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie w Poznaniu o godz. 13:00. Zakończenie pielgrzymki do Włoch śladami ojca Pio.

CENA ZAWIERA

• przelot Poznań– Rzym – Poznań, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz 55x40x20 cm do 10 kg,

• przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,

• 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

• 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 7 kolacji,

• Msze święte i opiekę duchową, • opiekę pilota wycieczek,

• obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,

• Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

CENA NIE ZAWIERA

• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł),

• ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego: 20 kg – 390 zł; możliwość dokupienia bagażu jedynie w dniu podpisania umowy,

• dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do Włoch, które musi zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz ewentualnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej,

• dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (110 zł za lot w dwie strony),

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przewodników lokalnych, opłat miejscowych i wjazdowych do miast, słuchawek systemu tour audio guide (koszt 100 euro – płatne pilotowi), • napojów do kolacji

ZAPISY: BIURO MISJA TRAVEL +48 61 333 22 38, biuro@misjatravel.pl SZCZEGÓŁY DOSTĘPNE RÓWNIEŻ W ZAKRYSTII