II Niedziela zwykła 16 I 2022 r.

1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad. W naszym kościele może jednocześnie przebywać grupa osób, w której jest 100 osób niezaszczepionych.
2. Zakończyliśmy kolędę w pierwszych dwóch formach czyli w wersji odwiedzin w domu na zaproszenie oraz w wersji wieczoru kolędowego ze Mszą świętą w kościele. Dziękujemy zaangażowanym za pomoc, uczestnikom za obecność i radość, ofiarodawcom – za złożone ofiary kolędowe (osobiście, na tacę czy przelewem). Pozostała nam jeszcze trzecia forma kolędy czyli możliwość zaproszenia kapłana w późniejszym terminie.
3. Rozpoczął się synod w Kościele. Wszyscy chętni, którzy chcieliby wejść w skład grupy synodalnej i rozmawiać o Kościele, proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Spotkania grup synodalnych przewidziane są na Wielki Post tego roku i ich ilość ustalana jest w zależności od potrzeb, chęci i możliwości grupy.
4. W poniedziałek obchodzimy w Kościele Dzień Judaizmu, a od wtorku Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
5. Prosimy o modlitwę za oblacki wyjazd narciarski do Krynicy-Zdrój i o życzliwe przyjęcie o. Dominika Ochlaka OMI z Kokotka, który będzie w tym czasie pomagał o. Czesławowi w naszej parafii.
6. Adoracja Pana Jezusa w ciszy w czwartek po wieczornej Mszy świętej aż do 21.00. Zapraszamy.
7. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego, a przed kościołem zbiórka do puszek na Radio Emaus.
8. Wraz ze wspólnotą Epifania zapraszamy na WIECZÓR MODLITEWNY (adoracja, pieśni, cisza, rozważanie Pisma Świętego, prowadzona wspólna modlitwa) w przyszłą niedzielę, 23 stycznia o godz. 20.00 w kościele.
9. Podczas ferii biuro parafialne czynne tylko we wtorki i czwartki od 16.00 do 18.00.
10. Polecamy pod chórem prasę katolicką: Przewodnik Katolicki (7 zł) i Gościa Niedzielnego (8 zł). Do zabrania są także pozostałe obrazki kolędowe, kreda dla oznaczenia naszych domów oraz poświęcona woda w buteleczkach.
11. Odszedł do wieczności śp. Zdzisław Krawczyk l. 96 z ul. Trąmpczyńskiego. Pogrzeb na Junikowie a Msza święta pogrzebowa w Katedrze.

Bóg zapłać za modlitwę, ofiarność i za wszelkie dobro.