Ogłoszenia parafialne 04.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU 04 XII 2022r.

 1. Witamy wśród nas ks. Mirosława Toszę z Jaworzna i dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do wygłoszenia rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne zaplanowane są na każdej Mszy niedzielnej a od poniedziałku do środy na Mszach o 6.00, 8.00, 18.30 (krótkie) i 20.00. Dzisiaj podczas niedzielnych kazań będzie można nabywać ikony w wypalanym drzewie wykonane przez wspólnotę „Betlejem”, a w środę tacę przekażemy na ręce Rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę za naszą parafię i za Rekolekcjonistę i zapraszamy na rekolekcje.
 2. W zakrystii ministrantów można nabywać lampiony roratnie (15 i 20 zł), kartki bożonarodzeniowe, świece Caritas (10 i 20 zł), poświęcone opłatki (dobrowolna ofiara) i książki abpa Grzegorza Rysia (38 zł) a także Ewangeliarze Niniwity (20 zł). Można także złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Zapraszamy na RORATY dla wszystkich o 6.00, poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci NMP o 5.45 i roraty dla dzieci i rodzin o godz. 18.30. Roraty poranne i wieczorne odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy akcję „Podaruj drugiemu Święta”. Kosze na dary będą wystawione w kościele i w pobliskich sklepach. Bóg zapłać za hojność!
 5. W liturgii: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja a w środę – św. Ambrożego.
 6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w czwartek. Z tej okazji w łączności z papieżem Franciszkiem zapraszamy na Godzinę Łaski o godz. 12.00 do naszego kościoła. Msze święte u nas o 6.00, 8.00 i 18.30. Taca tego dnia przeznaczona będzie na biedne kościoły w Polsce. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna. Wszystkie grupy parafialne zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.30.
 7. Misyjny Wtorek - z racji rekolekcji - przekładamy na wtorek 13 grudnia.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remont kaplicy, a przed kościołem będzie można nabywać kolorową gazetkę parafialną z planem kolędy.
 9. Duszpasterskie odwiedziny chorych przez kapłanów planujemy na sobotę 17 grudnia, by przygotować naszych chorych bezpośrednio na Święta.
 10. Blisko Święta. Jeśli ktoś może podarować choinki na dekorację bożonarodzeniową w kościele, prosimy o zgłoszenie Proboszczowi.

Ogłoszenia parafialne 27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU 27 XI 2022r.

 1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na przyjście Pana. W zakrystii ministrantów można nabywać lampiony roratnie (15 i 20 zł), kartki bożonarodzeniowe, świece Caritas (10 i 20 zł), poświęcone opłatki (dobrowolna ofiara)i książki abpa Grzegorza Rysia (38 zł) a także Ewangeliarze Niniwity (20 zł).
 2. Zapraszamy na RORATY dla wszystkich o 6.00, poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci NMP o 5.45 i roraty dla dzieci i rodzin o godz. 18.30. Roraty poranne i wieczorne odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku. Chętnych do współprowadzenia porannych śpiewów roratnich, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 3. Ogłaszamy dodatkową zbiórkę darów na Ukrainę (trwała żywność, słodycze, chemia, pampersy dla dzieci i dla dorosłych) najlepiej do najbliższego wtorku, najpóźniej do czwartku w Domu Misyjnym w godzinach 8.00-16.00, ewentualnie tuż po Mszy wieczornej.
 4. Spotkanie posynodalne, otwarte „Jaki jest/ma być charyzmat naszej parafii?” odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.15 w sali na I piętrze (wejście z tyłu kościoła).
 5. W środę o godz. 18.30 na Mszy wieczornej gościć będziemy w naszej parafii Krystiana Sammlera.
 6. W liturgii kościoła: w poniedziałek – wspomnienie bł. Męczenników oblackich z Hiszpanii a w środę święto św. Andrzeja.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Układ Mszy świętych i nabożeństw jak zwykle, ale nie będzie Mszy szkolnej w I piątek o 17.00 ( bo są roraty)i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie od 5.45 do 6.05, od 7.30 do 8.05 i od 18.00 do 18.35. Zapraszamy na adoracją pierwszoczwartkową po Mszy wieczornej do godz. 21.00 i na adorację pierwszosobotnią po Mszy porannej do Mszy wieczornej.
 8. Duszpasterskie odwiedziny chorych przez kapłanów planujemy dopiero na sobotę 17 grudnia, by przygotować naszych chorych bezpośrednio na Święta.
 9. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę 4 grudnia. Rekolekcjonistą będzie ksiądz Mirosław Tosza z Jaworzna, opiekun wspólnoty życia „Betlejem”. Nauki rekolekcyjne zaplanowane są na każdej Mszy niedzielnej a od poniedziałku do środy na Mszach o 6.00, 8.00, 18.30 (krótkie) i 20.00. Podczas niedzielnych kazań będzie można nabywać ikony w wypalanym drzewie wykonane przez wspólnotę „Betlejem”, a w środę kolektę przekażemy na ręce Rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę za naszą parafię i za Rekolekcjonistę i zapraszamy na rekolekcje.
 10. Żywy Różaniec zaprasza za tydzień na różaniec o godz. 12.00 i na Mszę świętą o godz. 12.30.
 11. Powoli przygotowujemy się do Świąt. Jeśli ktoś może podarować choinki na dekorację bożonarodzeniową w kościele, prosimy o zgłoszenie Proboszczowi. Będziemy wdzięczni.
 12. Do wieczności odeszła śp. Władysława Marciniak l. 89 z ul. Śmiełowskiej, Msza święta pogrzebowa i pochówek w kościele na Jeżycach-Nowina w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…