Ogłoszenia parafialne 15.09.2019

 

XXIV Niedziela Zwykła

15 IX 2019 r.

 1. We wtorek adoracja najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 2. W środę Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.
 3. Spotkanie redakcji gazetki parafialnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00
 5. W sobotę Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 6. Za tydzień kazania głosił będzie o. Vadym Dorosz OMI z Ukrainy, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Misję.
 7. Również za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 z Ojcem Maciejem o godz. 18.00 w dolnej kaplicy. Formularze zgłoszenia można zabrać po Mszy św. w zakrystii
 8. Rekolekcje przygotowujące do całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję w duchu „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Maryi” Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort odbędą się w naszej parafii w październiku. Niedziela świadectw i zaproszenie w ostatnią niedzielę września. Więcej informacji na plakatach.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego.
 10. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesławę Ludwiczak z ul Kołłątaja, l. 85. Pogrzeb się już odbył. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 


Ogłoszenia parafialne 08.09.2019

 

XXIII Niedziela Zwykła

09 IX 2019 r.

 1. Dzisiaj II niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła. Msza św. w ich intencji o godz. 7.00. Bóg zapłać za ofiary składane na dalsze prace remontowe w naszym kościele.
 2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych o godz. 11.00
 3. W poniedziałek Msza św. w intencji Radia Maryja, Tw Trwam i Ojczyzny o godz. 18.30, a po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół radia Maryja w salce.
 4. Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej ok. 19.10 spotkanie rodziców dzieci pragnących przystąpić w przyszłym roku do I Komunii Świętej w kościele.
 5. Również spotkanie grupy pielgrzymów jadących do Wilna w poniedziałek o godz. 19.00 w salce.
 6. We wtorek zapraszam radę Parafialną na spotkanie po Mszy św. wieczornej o salki kominkowej.
 7. W piątek kolejny dzień fatimski Msza św. o 8.00 w intencji starszych , chorych i cierpiących parafian, a po niej nabożeństwo dla chorych. Wieczorem od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św. a po niej różaniec fatimski, procesja i apel. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy wrzucać do skarbony przy figurze.
 8. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Chcemy włączyć się w ogólnopolskie czuwanie u stóp Krzyża. O. Maciej zaprasza wraz ze wspólnotą Epifania na czuwanie przy Krzyżu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.30. Jest to również dzień odpustu parafialnego u naszych sąsiadów na Górczynie. Suma odpustowa tam o godz. 18.30.
 9. W przyszłą niedzielę Odpust parafialny u Matki Bożej Bolesnej na Łazarzu, suma odpustowa o godz. 12.15.
 10. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w normalnym cyklu we wtorek i czwartek 8.30 – 10.00 i 16.00 – 18.00, w sobotę 8.30 – 10.00.
 11. Informacja dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Formularz zgłoszeniowy dla uczniów klas 7 i 8 można zabrać w zakrystii po Mszach Św. u Macieja do 22 września. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców będzie w niedziele 22 września o godz. 18.00 w dolnej kaplicy.
 12. Rekolekcje przygotowujące do całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję w duchu „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Maryi” Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort odbędą się w naszej parafii w październiku. Niedziela świadectw i zaproszenie w ostatnią niedzielę września. Więcej informacji na plakatach.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego.
 14. Organizujemy pielgrzymkę do Wilna, w programie m.in. Studzieniczna, Wilno, Troki, Święta Lipka i Gietrzwałd w dniach 19 – 22 września 2019. Koszt 950 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Plan jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej.