XXVIII  Niedziela  Zwykła – Dzień Papieski

10 X 2021 r.

  1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
  2. Przed kościołem jest możliwość złożenia ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję młodzieży i o. Maćkowi za przeprowadzenie tej zbiórki. A nasza Caritas rozprowadza kremówki w cenie 5 zł za sztukę (2 sztuki z opakowaniem za 10 zł). Bóg zapłać!
  3. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedziele o 18.15, dzieci z rodzinami na Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele. Grupy parafialne zapraszamy do współprowadzenia z nami kapłanami nabożeństw różańcowych w październiku przez odmówienie z ławki jednej, dwu czy nawet wszystkich dziesiątek różańca, kapłani będą czytać rozważania do tajemnic. Zgłoszenia grup, w który dzień października dana grupa współprowadziłaby różaniec przyjmujemy po Mszach świętych przed kościołem.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy in. we wtorek – święto poświęcenia Bazyli Archikatedralnej, w piątek – wspomnienie św. Teresy Wielkiej, jest to także Dzień Dziecka Utraconego.
  5. Dzień fatimski przypada w środę. Msza święta za chorych, starszych i ubogich o 8.00 a potem nabożeństwo. Od 17.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św. i po niej różaniec fatimski i procesja Eucharystyczna, w tym dniu nie ma nabożeństwa różańcowego o godz. 17.45. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skarbony przy figurze.
  6. Z tyłu kościoła wyłożone są już kartki na wypominki, można je przynosić do biura parafialnego albo do zakrystii. W dniach od 01 do 10 listopada będziemy modlić się za zmarłych na różańcu, a przez cały rok każdego miesiąca są odprawiane 4 Msze św. w intencji  zmarłych zapisanych w wypominkach na Mszach św. zbiorowych.
  7. Zaczęliśmy przyjmować intencje na rok 2022.
  8. Dziękujemy za angażowanie się w liturgię poprzez czytanie, śpiewanie psalmów, modlitwę wiernych, zbieranie tacy. Zapraszamy też nowe osoby. Lista posług liturgicznych na przyszłą niedzielę jest wywieszona w przedsionku kościoła i zachęcamy, żeby się zapisywać.
  9. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego (o Dniu Dziecka Utraconego, o synodzie), Małego Gościa, Przewodnik Katolicki (ciekawy artykuł o świętości, o Janie Pawle II, o niewinnie oskarżonym kard. Pellu) i inne, do nabycia z tyłu kościoła. Za tydzień rozprowadzamy Misyjne Drogi.
  10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.: Urszula Śliwińska l. 70 z ul. Lelewela, Msza święta pogrzebowa i pochówek odbędą się w najbliższy wtorek o godz. 10.30 na cmentarzu przy ul. Bluszczowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość i za wszelkie dobro.