UROCZYSTOŚĆ BOŻEJK RODZICIELKI 01 I 2023r.

 1. Z okazji nowego roku życzymy Wam Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
 2. Dziś Msze święte jak w niedzielę. Wymiana tajemnic różańcowych wspólnot Żywego Różańca po Mszy o 12.30. Na początek roku polecamy Ewangeliarze Niniwity po 20 zł z Ewangelią na każdy dzień 2023 roku i komentarzem oblackim – z tyłu kościoła za ławkami.
 3. Jutro 2 stycznia, rozpoczynamy kolędę. Początek w dni powszednie od poniedziałku do piątku o 16.00, w soboty i niedziele o 15.00. Plan kolędy mamy w kolorowych gazetkach parafialnych, w gablotach i w internecie. Już dziś dziękujemy za otwarcie drzwi i wspólną modlitwę. Jeżeli ktoś jest chory, boi się o swoje zdrowie nie musi przyjmować księdza. Kolędę można przełożyć na późniejszy termin. Kolędnicy będą mieli przy sobie maseczki i zawsze można poprosić o ich założenie. Życzymy nam wszystkim dobrych spotkań kolędowych.
 4. Podczas kolędy biuro parafialne będzie czynne we wtorki, czwartki i soboty (z wyjątkiem I soboty) od 8.30 do 10.00.
 5. 3 stycznia, jak co miesiąc, przypada Misyjny Wtorek. O 18.00 odprawimy nabożeństwo misyjne, o 18.30 Eucharystię, a po niej zapraszamy na spotkanie opłatkowe z misjonarzem do Domu Misyjnego. Tym razem naszym gościem będzie dr Zbigniew Tyszkowski, lekarz rodzinny ze Śląska, który w wakacje razem z żoną pracował w szpitaliku misyjnym na Madagaskarze.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja do godz. 21.00. W piątek spowiedź przed każdą Mszą św. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i adoracja do wieczornej Mszy św.
 7. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedziele. Podczas każdej mszy błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła, będzie można je zabrać do domu za dobrowolną ofiarę.
 8. Tego dnia kazania wygłoszą Ojcowie z Prokury Misyjnej. Po mszach św. na stoisku przed kościołem będzie można zaopatrzyć się w produkty misyjne lub związane z misjami oraz najnowsze wydanie „Misyjnych Dróg” i złożyć ofiarę na misje oblackie.
 9. Wydarzenie Orszaku Trzech Króli rozpocznie się przy kościele NSPJ o godz. 12.30.
 10. Zapraszamy na koncert kolęd 6 stycznia o godz. 15.00 w wykonaniu naszej scholki „Iskierki Chrystusa Króla”. Podczas koncertu odbędzie się losowanie nagród za krzyżówkę z ostatniego numeru gazetki parafialnej. Po koncercie będzie kwesta dla scholki na wydrukowanie profesjonalnych śpiewników dla iskierek. A Caritas Poznań zaprasza na gratisowy koncert kolęd „Nowej Orawy” w kościele Nawiedzenia NMP o godz. 17.00 – po koncercie kwesta na cele Caritas.
 11. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. Kolędowanie misyjne dzieci z s. Celestyną zaplanowane jest na sobotę 14 stycznia od godz. 10.00 do 12.00. Parafian, którzy chcieliby przyjąć dzieci w swoich domach prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 13. Odeszli do wieczności: śp. Marian Matusiak l. 77 ul. Rawickiej, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na Junikowie, a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 12.30. Śp. Czesław Bąk l. 90 z ul. Zygalskiego, Msza święta pogrzebowa i pochówek odbędzie się 10 stycznia, we wtorek o godz. 11.00 na cmentarzu przy ul. Bluszczowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…