I Niedziela Adwentu

01 XII 2019 r.

 1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny, witamy w naszej parafii o. Leszka Walendzika OMI, ekonoma naszego klasztoru, który głosi dzisiaj słowo Boże, przed kościołem można nabyć nasz oblacki kalendarz misyjny.
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia odpustu parafialnego. Ojcom i Braciom z naszego klasztoru, Siostrom Służebniczką zwłaszcza siostrze Agneli za piękny wystrój, panom organistom, sprzątającym, orkiestrze, ministrantom, pocztom sztandarowym, Rycerzom Jana Pawła II, paniom przygotowującym ciasto i kawę, tym którzy ofiarowali ciasto, wszystkim za wszystko niech dobry Bóg wynagrodzi.
 3. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej dzisiaj o godz. 18.30, w tygodniu o godz. 18.00.
 4. Zapraszamy dzieci na Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, przygotowanie do rorat o 18.20.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z S. Gaudiozą.
 6. Msza św. misyjna we wtorek o godz. 18.30.
 7. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację NS w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o 17.30, o godz. 18.00 Nowenna, a później Msza św.
 8. W I piątek miesiąca spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.30, nie ma w tym dniu Mszy św. szkolnej o 17.00. Nowenna o godz. 18.00. Nabożeństwo do NSPJ po porannej i wieczornej Eucharystii.
 9. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej, a po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót. Odwiedziny chorych będą przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę 21.12.2019
 10. W II Niedzielę Adwentu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Zapraszamy na „Godzinę Łaski” o 12.00 połączoną z Mszą św.
 11. Za tydzień druga niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, ofiary złożone na tacę w tym dniu przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym.
 12. Przed kościołem za tydzień zbiórka charytatywna na pokrycie kosztów organizacji i transportu 35 akcji charytatywnej organizowanej przez poznański oddział Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wchodnich.
 13. Zbliżają się Święta i potrzebujemy choinek do wystroju kościoła, kto chciałby ofiarować drzewko bo już wyrosło zbyt wielkie to prosimy zgłaszać to w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 14. Msze św. poranne w tygodniu będą odprawiane w kaplicy na dole.
 15. W zakrystii ministranckiej są już do nabycia opłatki i świece na stół wigilijny (małe – 6zł, duże – 13 zł) i lampiony roratnie dla dzieci, można tam również nabyć bilety na koncert Betlejem w Poznaniu pt. Głośna Noc, który będzie miał miejsce w niedzielę 29.12.2019 o godz. 18.00 w Hali Arena w Poznaniu. Bilety są w cenie 80, 60 i 50 zł.
 16. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Sobczak l. 82 z ul. Śmigielskiej, pogrzeb się już odbył oraz śp. Edmunda Białkowskiego z ul. Włoszakowickiej l. 99, pogrzeb w środę na Górczynie o godz. 12.00, Msza św. pogrzebowa u nas w kościele o godz. 10.30. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.