II NIEDZIELA ADWENTU 04 XII 2022r.

  1. Witamy wśród nas ks. Mirosława Toszę z Jaworzna i dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do wygłoszenia rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne zaplanowane są na każdej Mszy niedzielnej a od poniedziałku do środy na Mszach o 6.00, 8.00, 18.30 (krótkie) i 20.00. Dzisiaj podczas niedzielnych kazań będzie można nabywać ikony w wypalanym drzewie wykonane przez wspólnotę „Betlejem”, a w środę tacę przekażemy na ręce Rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę za naszą parafię i za Rekolekcjonistę i zapraszamy na rekolekcje.
  2. W zakrystii ministrantów można nabywać lampiony roratnie (15 i 20 zł), kartki bożonarodzeniowe, świece Caritas (10 i 20 zł), poświęcone opłatki (dobrowolna ofiara) i książki abpa Grzegorza Rysia (38 zł) a także Ewangeliarze Niniwity (20 zł). Można także złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. Zapraszamy na RORATY dla wszystkich o 6.00, poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci NMP o 5.45 i roraty dla dzieci i rodzin o godz. 18.30. Roraty poranne i wieczorne odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku.
  4. Od poniedziałku rozpoczynamy akcję „Podaruj drugiemu Święta”. Kosze na dary będą wystawione w kościele i w pobliskich sklepach. Bóg zapłać za hojność!
  5. W liturgii: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja a w środę – św. Ambrożego.
  6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w czwartek. Z tej okazji w łączności z papieżem Franciszkiem zapraszamy na Godzinę Łaski o godz. 12.00 do naszego kościoła. Msze święte u nas o 6.00, 8.00 i 18.30. Taca tego dnia przeznaczona będzie na biedne kościoły w Polsce. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna. Wszystkie grupy parafialne zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.30.
  7. Misyjny Wtorek – z racji rekolekcji – przekładamy na wtorek 13 grudnia.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remont kaplicy, a przed kościołem będzie można nabywać kolorową gazetkę parafialną z planem kolędy.
  9. Duszpasterskie odwiedziny chorych przez kapłanów planujemy na sobotę 17 grudnia, by przygotować naszych chorych bezpośrednio na Święta.
  10. Blisko Święta. Jeśli ktoś może podarować choinki na dekorację bożonarodzeniową w kościele, prosimy o zgłoszenie Proboszczowi.