II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05 III 2023r.

 1. Trwają Rekolekcje Odnowy Wiary, zapraszamy do medytacji tekstów rozdawanych z tyłu kościoła i na spotkanie grup dzielenia w środę po Mszy wieczornej w salkach.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym kleryka z Obry dzisiaj o 16.00. Następnie Msza święta z krótkim kazaniem o 16.45.Dziekujemy za ofiary na daninę diecezjalną.
 3. W ramach Misyjnego Wtorku zapraszamy na nabożeństwo misyjne o 18.00 w kaplicy dolnej, następnie na Mszę świętą o 18.30 i spotkanie w Domu Misyjnym. Specjalnym gościem będzie o. Mateusz Zys OMI.
 4. Msze święte od poniedziałku do czwartku włącznie odprawiać będziemy w kaplicy dolnej, w pozostałe dni – w kościele. Dziękujemy za wsparcie w spłacaniu kosztów remontu. Ulotki o kaplicy są wyłożone z tyłu kościoła. Bóg zapłać!
 5. Nadal potrzebne są dary na Ukrainę, szczególnie żywność długoterminową, którą można przynosić do Domu Misyjnego od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00 lub po Mszach świętych w niedzielę.
 6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci i rodzin o 17.00, dla wszystkich o 17.45.
 7. Za tydzień taca inwestycyjna, a po Mszach będzie można nabywać pachaliki wielkanocne i kartki świąteczne.
 8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Nasza schola młodzieżowo-dorosła zaprasza do włączenia się w przygotowanie pieśni na Triduum Paschalne. Mile widziane także osoby grające, np. na skrzypcach czy flecie. Próby są w poniedziałki o godz. 20.00 w salce kominkowej.
 10. Panie z naszej parafialnej Caritas poszukują bukszpanu. Zgłoszenia najlepiej do p. Marii.
 11. Z tyłu kościoła wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
 12. Zachęcamy Was do wzięcia ze sobą do domu „Sakiewki Wielkopostnej” dla siebie indywidualnie, czy wspólnej dla rodziny. Są one przygotowane przez Prokurę Misyjną z materiałów z Afryki i znajdują się z tyłu kościoła pod chórem. Mają nas mobilizować do odmawiania sobie małych rzeczy, przyjemności, w ramach postanowień wielkopostnych. Uzyskane w ten sposób drobne oszczędności można umieścić w sakiewce (jako jałmużnę wielkopostną). Prosimy, aby je przynieść, na liturgię w Wielki Czwartek, gdzie będą zaniesione w procesji z darami. Dochód z nich zostanie przekazany na misje oblackie.
 13. Do wieczności odeszli: śp. Leon Drgas l. 91 z ul. Głogowskiej, pogrzeb już się odbył i śp. Robert Sierocki l. 56 z ul. Trzebawskiej, pogrzeb odbędzie się we wtorek na Górczynie o godz. 12.00, a Msza święta pogrzebowa odprawiona będzie u nas w późniejszym terminie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…