Niedziela Chrztu Pańskiego
09 I 2022 r.

1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad. W naszym kościele może jednocześnie przebywać grupa osób, w której jest 100 osób niezaszczepionych.
2. Zgodnie z obietnicą z tyłu kościoła są do nabycia książki o św. Eugeniuszu. Zachęcamy, by się nimi zainteresować.
3. Do 15 stycznia trwa KOLĘDA w nieco zmienionej formie:
Po pierwsze, zapraszamy wszystkich mieszkańców poszczególnych ulic, według planu kolędowego dostępnego w gazetce, w gablotach oraz na stronie internetowej parafii, do uczestnictwa we Mszy świętej w Waszej intencji o godz. 18.30, następnie do wspólnego śpiewania kolęd przy żłóbku, potem odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła, wody i będzie chwila adoracji oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (błogosławieństwo lourdzkie), a na zakończenie niespodzianka. Podczas tych wieczorów kolędowych jest możliwość złożenia ofiary kolędowej oraz wspomożenia ministrantów. Prosimy też o przynoszenie instrumentów muzycznych do wspólnego kolędowania.
Po drugie, kto zgłosił chęć przyjęcia kapłana w swoim domu i wypełnił kartę zgłoszeniową ręcznie lub internetowo, niech się spodziewa odwiedzin kapłana w wyznaczonym na planie kolędy dniu w godz. 16.00-18.00 ewentualnie ok. 20.00 od poniedziałku do piątku a w soboty od 10.00 do 18.00.
Po trzecie, jest możliwość wizyty duszpasterskiej w późniejszym terminie.
Dziękujemy zaangażowanym za przygotowanie i pomoc w spotkaniach wieczornych w kościele a pozostałym za uczestnictwo i wspólną modlitwę i radość spotkania. Niech każdy skorzysta z tej kolędy w kościele, bo warto! Dziękujemy za ofiary kolędowe składane na tacę w czasie Mszy kolędowych lub w którąś ze styczniowych niedziel oraz w innej formie (w kancelarii, przelewem itp.).

4. Potrzebujący pomocy materialnej w ramach program FEAD proszeni są o zgłoszenie się do Caritasu w najbliższy poniedziałek między 16.00 a 17.00.
5. Koncert kolędowy w wykonaniu Agnieszki i Wojciecha Sokolnickich odbędzie się w najbliższą środę, 12 stycznia o godz. 19.30 w naszym kościele. Zapraszamy.
6. Dzień Fatimski przypada w tym miesiącu w czwartek. Msza święta za ubogich i chorych z nabożeństwem o godz. 8.00, a możliwość adoracji w ciszy od godz. 17.00, o 17.45 różaniec i Msza święta o Matce Bożej o godz. 18.30. Kartki z podziękowaniami i prośbami można składać do skarbony przy figurze Pani Fatimskiej.
7. Siostrze Agneli, naszej zakrystiance, dekoratorce i nauczycielce ikono pisarstwa z okazji imienin, które obchodzi 13 stycznia, bardzo dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej. Msza święta w intencji s. Agneli w czwartek o godz. 18.30.
8. W tym dniu biuro parafialne czynne tylko rano z racji kolędy.
9. Sprawozdanie pokolędowe i podsumowanie roczne – za tydzień w ramach kazania niedzielnego.
10. Polecamy pod chórem prasę katolicką: Przewodnik Katolicki (7 zł) i Gościa Niedzielnego (8 zł).

Bóg zapłać za modlitwę i za wszelkie dobro.