XXII Niedziela zwykła

07 XI 2021 r.

1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

2. Dziękujemy o. Marcinowi Szaforsowi OMI za wygłoszone dziś kazania i pomoc w naszej parafii, a dzieło Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury polecamy naszej hojności modlitewnej i materialnej. Ofiary można złożyć po Mszy świętej przed kościołem.

3. Różaniec z wypominkami dzisiaj o 18.15 a w poniedziałek, wtorek i w środę o 17.45. Przypominamy, że przez cały listopad możemy zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy Misyjny Wtorek. Mszę świętą z kazaniem misyjnym o godz. 18.30 poprowadzi misjonarz o. Daniel Szwarc OMI z Kanady Płn.

5. W czwartek święto odzyskania Niepodległości. Msze święte w naszym kościele o 8.00, 10.00 i 18.30. Szczególnie zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Po Mszy św. zaśpiewamy pieśni patriotyczne z pomocą muzyków. Zachęcamy do wywieszenia w tym dniu flag narodowych.

6. Nowennę przed uroczystością odpustową Chrystusa Króla rozpoczniemy w piątek. Będziemy ją odprawiać o godz. 18.00 z wyjątkiem soboty 13 listopada (o godz. 17.45 w połączeniu z modlitwą różańcową) i niedzieli o godz. 18.30.

7. W sobotę Dzień Fatimski. Rano o 8.00 Msza święta w intencji ubogich i chorych a potem nabożeństwo. Wieczorem różaniec wraz z nowenną o 17.45 i Msza święta o godz. 18.30. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy składać przy figurze Matki Bożej do skarbony.

8. Okazja do adoracji w ciszy w intencji parafii w piątek, sobotę i niedzielę przed wieczorną Mszą świętą i przed nowenną. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

10. Za tydzień w Kościele obchodzić będziemy V Światowy Dzień Ubogich a przed kościołem będzie zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

11. Za tydzień nasi wolontariusze Caritas będą rozprowadzać Marcińskie rogale.

12. Dziękujemy za sugestie, pomysły, uwagi, prośby o tym jak powinna wyglądać nasza parafia i prosimy o dalsze. Przypominamy, że swoje uwagi czy pomysły można składać na kartkach z dopiskiem PARAFIA MARZEŃ wraz z wypominkami lub na parafialnego maila chrystuskrol@oblaci.pl

13. Dziękujemy za angażowanie się w liturgię poprzez czytanie, śpiewanie psalmów, modlitwę wiernych, zbieranie tacy. Zapraszamy też nowe osoby. Można zgłaszać się u duszpasterzy.

14. Zapraszamy na oblacki wyjazd narciarski do Krynicy-Zdrój od soboty 15 stycznia do soboty 22 stycznia 2022 roku. Szczegóły na parafialnym Facebooku i na naszej stronie parafialnej, zapisy przez internet już trwają, nie odkładajmy ich na później.

15. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego i inne, z tyłu kościoła.

Bóg zapłać za modlitwę, ofiary składane na wypominki, życzliwość i za wszelkie dobro.