Święto Chrztu Pańskiego

10 I 2021 r.

 1.  Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
 2. W związku z obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że:

w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 40 osób, jeśli będzie taka potrzeba to będziemy odprawić równolegle drugą Mszę św. w auli pod kościołem, gdzie będzie mogło uczestniczyć  jeszcze 20 osób.

– Ks. Arcybiskup udzielił na czas nowych obostrzeń dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii,

dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 17.00

transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.
 2. Dzisiaj także II niedziela miesiąca modlimy się szczególnie za budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Bóg zapłać za ofiary składane na dalsze prace w naszym kościele.
 3. Agneli naszej zakrystiance z racji przypadających w tym tygodniu imienin życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień posługi w naszej parafii.
 4. W środę kolejny dzień fatimski, rano o 8.00 Msza św. w intencji chorych, starszych osób z naszej parafii. Wieczorem od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17.45 różaniec fatimski a później Msza św. ku czci Matki Bożej. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy przynosić do S. Agneli do zakrystii.
 5. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. Za tydzień imieniny obchodzi S. Ines nasza katechetka. Msza św. w jej intencji o godz. 11.00.
 7. Zgodnie z zaleceniami ks. Arcybiskupa nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich tzw. Kolędy. W zamian po Świętach i przez cały styczeń będziemy sprawować wieczorną Mszę św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na którą tychże mieszkańców zapraszamy. Lista ulic z datą Mszy św. jest wywieszona w gablocie i dostępna na stronie internetowej i facebooku parafialnym. Przed każdą taką Mszą św. zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 18.15 w intencji mieszkańców danej ulicy. W czasie tych Mszy św. będzie zbierana taca, na którą będzie można złożyć ofiary na utrzymanie naszej parafii. Prosimy aby na tę Msze św. przynieść ze sobą wodę, która zostanie pobłogosławiona i którą będziemy mogli poświęcić nasze domy.
 8. Prosimy, aby w domach rodzinnych pomodlić się wspólnie zbierając całą rodziną przy stole przygotowanym tak jak na kolędę. Teksty modlitw, które mogą służyć pomocą zostały rozniesione do waszych skrzynek na listy, jeśli do kogoś nie dotarły, można je zabrać ze sobą z kościoła są wyłożone na stojakach z prasą.
 9. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Zofię Rott – Żebrowską z ul. Trąmpczyńskiego l. 95, pogrzeb we wtorek na cmentarzu komunalnym w Luboniu o godz. 12.00, Msza św. u nas w kościele o godz. 11.00, śp. Zofię Jóźwiak – Wieczorek z ul. Kołłątaja l. 86, pogrzeb w środę na Miłostowie o godz. 10.40, Msza pogrzebowa o godz. 8.30 u nas w kościele oraz śp. Zdzisława Pietrzaka z ul. Ponieckiej l. 72 pogrzeb 20.01 na Górczynie o godz. 12.30, Msza św. pogrzebowa u nas w kościele o godz. 11.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.