IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2024

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Niedzielą Radości (Laetare): zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy.
 2. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00, po nich dodatkowa Msza święta o 16.45. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek 12 marca br. Wizytacja Kanoniczna Parafii przez Ks. Bp. Jana Glapiaka.
  • 9.30 spotkanie w Szkole Podstawowej,
  • 10.30 Msza św. dla chorych, następnie spotkanie z chorymi w auli pod kościołem,
  • spotkanie z przedstawicielami Parafii o godz.16.00, zostało przeniesione z przyczyn niezależnych przez ks. Biskupa na Wielki Wtorek na godz. 16.00,
  • 18.30 Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp. Romuald Kujawski.
  • w środę Dzień Fatimski: o 17.45 Różaniec, następnie msza św. w poleconych intencjach.
  • w piątek Droga Krzyżowa – dla dzieci o godz.17.00 i dla dorosłych o godz.17.45, którą poprowadzi grupa Miłosierdzia Bożego. Natomiast w następnym tygodniu w piątek 22. marca zapraszamy wszystkich szczególnie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, po Mszy wieczornej (ok. 19.00). Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej dla dzieci. Wszyscy uczestniczymy w wieczornej Drodze Krzyżowej. Przejdziemy ulicami: Mikołowską, Komornicką, Zamysłowską, Ptaszkowską, Trzebawską, Strykowską i Głuchowską. Prosimy o przyniesienie świec.
 4. Caritas Parafialna prowadzi od poniedziałku 11 marca akcję „Podaruj drugiemu święta.” W sklepach na terenie naszej parafii i w kościele wystawione będą kosze na trwałą żywność. Zebrane produkty pozwolą przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Serdecznie zapraszamy do takiej formy pomocy.
 5. Biuro Parafialne we wtorek NIECZYNNE – wizytacja.
 6. W salce ministranckiej rozprowadzamy świece Caritas w cenie 14 złotych.
 7. W zakrystii u Siostry można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 8. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski zapraszamy do modlitwy nowennowej w intencji Ojczyzny, którą rozpoczniemy 16. marca po mszy św. wieczornej.
 9. Za tydzień po każdej mszy św. rozprowadzać będziemy nowy numer Misyjnych Dróg, w którym zaprosimy Was na drogi misjonarzy oddających życie za Chrystusa.
 10. W przyszłą niedzielę 17. marca po mszy św. o godz.11.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych i wczesnokomunijnych.
 11. W sobotę 23 marca od godz.9.00 odwiedzimy chorych przed świętami. Nie będzie odwiedzin w sobotę 6 kwietnia.
 12. Organizujemy pielgrzymkę:
  • do Sanktuariów Bawarii i zamków Ludwika II w dniach 10-15.06.2024 r. w programie  rejs przez przełom Dunaju i rejs po „bawarskim morzu” na wyspę Herrenchiemsee. Szczegóły na plakatach. Zapisy uczestników na listę w zakrystii. Dokonywanie wpłat zgodnie z harmonogramem zawartym na formularzu informacyjnych. Tel. kon. 666 075 980 p. Mariola
  • Odeszły do wieczności śp.: Janina Gajowa l.86 z ul. Włoszakowickiej i śp.: Ewa Przybylska l.54 z ul. Kotlińskiej, te pogrzeby już się odbyły. Wieczny odpoczynek…