III Niedziela Adwentu – Niedziela radości

12 XII 2021 r.

1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad. W naszym kościele może jednocześnie przebywać 150 osób niezaszczepionych.

2. Kontynuujemy kazania o św. Eugeniuszu de Mazenodzie, założycielu Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, abyśmy mogli lepiej poznać a także żyć charyzmatem oblackim. Za tydzień kazania wygłosi o. Paweł Latusek OMI (z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 12.30).

3. W salce ministranckiej można nabyć małe i duże świece Caritas (odpowiednio po 9 i 18 zł), kartki świąteczne, poświęcone opłatki oraz oblackie kalendarze misyjne na 2022 rok.

4. Przed kościołem można nabyć, nowy kolorowy numer naszej parafialnej gazetki CHRYSTUS KRÓL z planem kolędy, kartą zgłoszeniową i ciekawymi artykułami. Młodzież Niniwa rozprowadza sianko na stół wigilijny – w zamian możemy wspomóc młodzież dobrowolnym datkiem.

5. Zapraszamy na RORATY DLA WSZYSTKICH o godz. 6.00 od poniedziałku do piątku, poprzedzone godzinkami ku czci NMP o godz. 5.45. Prosimy przynosić świece z okapnikami lub lampiony. Zapraszamy na RORATY DLA DZIECI I RODZIN o godz. 18.30 od poniedziałku do piątku. Prosimy przynosić lampiony.

6. DZIEŃ FATIMSKI przypada jutro. Układ Mszy świętych i nabożeństw jak zwykle.

7. Trwa akcja „Podaruj drugiemu Święta”. Kosze na dary są wystawione w kościele i w pobliskich sklepach. Prosimy o pomoc dla naszych podopiecznych. Za tydzień koniec zbiórki a trzeba te dary popakować i przekazać potrzebującym. Z góry dziękujemy za hojność i zrozumienie! Bóg zapłać!

8. Dodatkowa okazja do adoracji Pana Jezusa w ciszy w III czwartek miesiąca, czyli w ten najbliższy – po Mszy wieczornej aż do godz. 21.00.

9. Grudniowe, przedświąteczne odwiedziny chorych przez kapłanów odbędą się w najbliższą sobotę, 18 grudnia od godz. 9.00. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii osobiście lub telefonicznie..

10. Wspólnota Epifania zaprasza na WIECZÓR MODLITEWNY w niedzielę 19 grudnia po Mszy wieczornej ok. godz.20.00.

11. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej już teraz, na 15 minut przed każdą Mszą świętą, a w przyszłą niedzielę ciągiem od 7.30 do 13.30 i od 18.00 do 20.00.

12. Za tydzień świętujemy imieniny Siostry Gaudiozy. Msza święta za Solenizantkę będzie odprawiona o godz. 11.00.

13. Kolędę planujemy w nowym roku w dniach 3-15 stycznia w następującej formie:

1. Zapraszamy Parafian, mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę świętą w Waszej intencji w wyznaczonym na planie kolędy dniu o godz. 18.30, następnie wspólne śpiewanie kolęd w kościele przy żłóbku, poświęcenie kredy, kadzidła, wody i chwila adoracji oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (błogosławieństwo lourdzkie).

2. Kto chciałby – na własną odpowiedzialność – przyjąć kapłana w swoim domu na tradycyjną kolędę najlepiej w wyznaczonym na planie kolędy dniu, prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej (są z tyłu kościoła na stoliczku z darami) w formie ręcznej i wrzucenie jej do skrzynki na środku kościoła do 20 grudnia lub wypełnienie formularza internetowego

3. Jest możliwość wizyty duszpasterskiej w innym niż podany terminie.

14. Ostatnia szansa na dołączenie do grupy na oblacki wyjazd narciarski do Krynicy-Zdrój od soboty 15 stycznia do soboty 22 stycznia 2022 roku. Szczegóły na stronie oraz parafialnym Facebooku, zapisy przez internet.

15. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego i inne, z tyłu kościoła.

16. Odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Nowicki l. 78 z ul. Komornickiej, pogrzeb już się odbył. Śp. Irena Szóstak l. 92 z ul. Rawickiej, pogrzeb w czwartek na Bluszczowej prawdopodobnie o godz. 13.00, a Msza święta pogrzebowa w naszym kościele o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Bóg zapłać za modlitwę, ofiary inwestycyjne, zaangażowanie i za wszelkie dobro.