VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 V 2022 r.

  1. Dzisiaj wspominamy Założyciela naszego Zgromadzenia, świętego Eugeniusza de Mazenoda i tzw. „UŚMIECH MARYI” i zapraszamy Was wszystkich, by modlić się za wstawiennictwem Maryi. Z tej okazji na nowo zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 18.30 a w pozostałe dni o godz. 18.00. Zapraszamy też, by zabrać obraz Matki Bożej Kodeńskiej na jeden dzień do swojego domu na czas osobistej i rodzinnej modlitwy (od po Mszy wieczornej do nabożeństwa majowego kolejnego dnia). Zapisy na czerwiec są na liście w zakrystii po Mszach świętych. W niedziele obraz pozostaje w kościele.
  2. Także dzisiaj wraz z dziećmi komunijnymi w liczbie 78 i ich rodzinami dziękujemy Bogu za dar I Komunii świętej. Msze święte Białego Tygodnia w niedzielę o godz. 11.00 a od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Pielgrzymka Komunijna z dziećmi i ich bliskimi wyruszy w sobotę 28 maja sprzed kościoła o godz. 9.00, powrót ok. 19.00. Zwiedzimy sanktuarium w Gostyniu i Misyjne Seminarium Duchowne w Obrze. Koszt: 30 zł. Zgłoszenia codziennie w Białym Tygodniu po Mszach świętych przed kościołem.
  3. Dziękujemy za hojność dla mieszkańców Ukrainy i ponawiamy zbiórkę darów. Najbardziej potrzebna jest żywność długoterminowa np. puszki konserwowe itp. Dary przyjmujemy pod kościołem (wejście od strony dzwonnicy) do czwartku włącznie od godz. 18.00 do 18.30.
  4. Na Mszę świętą w intencji Ojczyzny zapraszamy we wtorek 24 maja o godz. 18.30.
  5. W czwartek Dzień Matki, wszystkim mamom dziękujemy za Waszą miłość i modlimy się za Was na Mszach świętych tego dnia.
  6. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi diakon z naszego Misyjnego Seminarium w Obrze. Przed kościołem będzie zbiórka na utrzymanie i kształcenie przyszłych misjonarzy.
  7. Zapraszamy też na Wakacje z Panem Bogiem w Krynicy w terminie 30.07-06.08.2022 w Krynicy. Zapisy w internecie.
  8. Festyn parafialny planujemy na niedzielę 12 czerwca. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i prosimy o jeszcze. Prosimy o fanty (takie, z których sami byśmy się ucieszyli, gdybyśmy je wylosowali), ciasta do kawiarenki, chętne ręce do pomocy (zgłoszenia na furcie klasztornej pn.-pt. 9.00-14.00) a przed kościołem rozprowadzamy dziś cegiełki festynowe.
  9. Odeszła do wieczności: śp. Lucyna Kozik lat 72 z ul. Wronczyńskiej, pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…