Uroczystość Chrystusa Króla – Odpust parafialny

22 XI 2020 r.

 1.  Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.
 2. W związku z obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że:

– w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 40 osób, jeśli będzie taka potrzeba to będziemy odprawić równolegle drugą Mszę św. w auli pod kościołem, gdzie będzie mogło uczestniczyć  jeszcze 20 osób.

– Ks. Arcybiskup udzielił na czas nowych obostrzeń dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii,

– dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 17.00

– transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

 1. Dzisiaj przeżywamy nasz odpust parafialny, dziękujemy o. Janowi Wlazłemu OMI za głoszone słowo Boże. Suma odpustowa dzisiaj o godz. 12.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt ofiarowania Najświętszemu Sercu. Z racji obostrzeń sanitarnych nie będzie w tym dniu procesji eucharystycznej.
 2. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci objętych duchową adopcją od godz. 17.30, a później na Mszę św. w ich intencji.
 3. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w czwartek o godz. 18.00.
 4. Za tydzień I niedziela Adwentu, w zakrystii ministranckiej po Mszach świętych będzie można nabyć poświęcone opłatki i świece wigilijne Caritas małe w cenie 7zł, duże – 15 zł
 5. Chętnych do skorzystania z pomocy organizowanej przez Caritas parafialną z programu FEAD prosimy o zgłoszenie się do p. Marii Duszyńskiej.
 6. Chętnych do ofiarowania choinek do kościoła na Święta Bożego Narodzenia prosimy o kontakt tel. 59195160.
 7. Można już zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym Msze św. na przyszły rok.
 8. Przez cały miesiąc listopad można uzyskać każdego dnia odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, wzbudzając intencję modlitwy za zmarłych, będąc w stanie łaski uświęcającej i modląc się w intencjach Ojca Świętego.
 9. Spowiedź święta przed każdą Mszą św. w zakrystii ministranckiej.
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne normalnie we wtorek i czwartek od 8.30 do10.00 i od 16.00 do 18.00, w sobotę 8.30 – 10.00. Intencje mszalne można także zamawiać pod numerem tel. 519195160 lub mailowo proboszcz.poznan@oblaci.pl.
 11. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Tadeusza Rogowicza z ul. Trąmpczyńskiego lat. 89 pogrzeb się już odbył, śp. Janinę Urbaniak z ul. Zygalskiego, l.79 pogrzeb w piątek o godz. 15.00 na Junikowie , Msza św. u nas w kościele o godz. 13.00 oraz O. Walentego Miklaszewskiego OMI naszego proboszcza w latach 1984 – 1992, pogrzeb odbył się wczoraj w Kodniu, za śp. O. Walentego będzie odprawiona Msza św. gregoriańska w lutym. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…