Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24 XI 2019 r.

 1. Witamy dzisiaj w naszej parafii o. Waldemara Janeckiego OMI proboszcza z Lublińca, który głosi odpustowe Słowo Boże.
 2. Dziś, nawiedzając nasz kościół, można zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie komunii świętej oraz modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwa w intencjach poleconych przez Ojca Świętego.
 3. Suma odpustowa z udziałem przedstawicieli duchowieństwa, pocztów sztandarowych będzie sprawowana o godz. 12.30. Po Mszy św. procesja eucharystyczna, na którą prosimy przygotować baldachim i sztandary.
 4. Wszystkich parafian i gości po każdej mszy św.(oprócz mszy św. wieczornej) zapraszamy na kawę, herbatę i odpustowe ciastko do auli pod kościołem.
 5. Składam serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia czasu nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej: Ojcom i Braciom z naszego klasztoru, Siostrom Służebniczkom szczególnie Siostrze Agneli i paniom które jej pomagały za piękne dekoracje, p. Violecie i p. Lechowi, służbie liturgicznej, dzieciom, lektorom, młodzieży, niosącym sztandary i różaniec, harcerzom, Rycerzom Jana Pawła II, orkiestrze, panom organistom, paniom pomagającym przy sprzedaży emblematów i flag, wszystkim parafianom którzy przystroili swoje domy, każdemu za wszelką okazaną pomoc i modlitwę serdeczne Bóg zapłać.
 6. W poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17.30 w intencji dzieci objętych duchową adopcją i na Mszę św. w ich intencji. Na tę adorację i Mszę św. zapraszam szczególnie tych wszystkich, którzy ofiarowali się Jezusowi przez ręce Maryi, osoby które tego nie uczyniły w pierwszym terminie, będą mogły to zrobić właśnie w poniedziałek w czasie adoracji. Akty ofiarowania można odebrać w zakrystii.
 7. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00
 8. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Nowenna w tygodniu o godz. 18.00 a w niedzielę o 18.30.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, kazania głosić będą ojcowie z naszego klasztoru, a po Mszach św. będzie możliwość nabycia oblackiego kalendarza misyjnego.
 10. Od przyszłej niedzieli w zakrystii ministranckiej będą już do nabycia opłatki i świece na stół wigilijny.
 11. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Genowefę Szczepaniak l. 90 z ul. Głogowskiej, pogrzeb się już odbył oraz śp. Zbigniewa Szymczaka z ul. Żerkowskiej l. 67, pogrzeb w czwartek na Górczynie o godz. 12.00, Msza św. pogrzebowa u nas w kościele o godz. 10.30. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.