XXVI Niedziela Zwykła 25 IX 2022 r.

 1. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa do formacji w duchu ks. Franciszka Blachnickiego. Zaproszenia innych wspólnot mamy w gablotach i jako wkładki w biuletynach parafialnych. Odwagi!
 2. Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z o. Maciejem odbędzie się w kościele w poniedziałek o godz. 19.15.
 3. Trwa KURS LEKTORSKI czyli przeszkolenie i podstawowa formacja odnośnie czytania i śpiewania w kościele podczas liturgii. Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 19.15 w salce kominkowej przy kościele. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy osoby, które już czytają i śpiewają i tych, którzy chcą spróbować.
 4. W liturgii w czwartek święto św. Archaniołów a w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. O 8.00 Msza święta, medytacja i różaniec, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej. O pełnych godzinach grupy parafialne prowadzą różaniec lub inna pół-godzinnną modlitwę, następnie okazja do modlitwy w ciszy. Zapraszamy.
 6. Duszpasterskie odwiedziny chorych przez kapłanów odbędą się w sobotę 1 października od godz. 9.00. Zgłoszenia osób niezapisanych na stałe do czwartku w kancelarii.
 7. Nabożeństwa różańcowe rozpoczniemy od najbliższej soboty o godz. 17.45, w przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe połączone z błogosławieństwem zwierząt odbędzie się o godz. 16.00 przed kościołem przy krzyżu misyjnym.
 8. Od przyszłej niedzieli nie odprawiamy już Mszy świętej o godz. 7.00!
 9. Zakończenie peregrynacji kopii obrazu MB Kodeńskiej planujemy na przyszłą niedzielę 2 października. Można jeszcze zabrać obraz na jeden dzień do swojego domu – w zakrystii.
 10. Taca inwestycyjna – na remont kaplicy pod kościołem – będzie zbierana wyjątkowo w pierwszą niedzielę października czyli za tydzień.
 11. Jednodniowa Autokarowa Pielgrzymka Parafialna do Torunia wyruszy w sobotę 15 października o godz. 7.30 sprzed kościoła. W programie zwiedzanie starówki i Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Koszt: 70 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Powrót ok. 20.00. Szczegóły na plakatach.
 12. Zgłoszenia do I i Wczesnej Komunii – do końca września w kancelarii w godzinach jej urzędowania.
 13. Intencje na rok 2023 rozpoczynamy przyjmować z dniem 11 października br.
 14. Do wieczności odszedł śp. Nikodem Majewski l. 91 z ul. Koźmińskiej, pogrzeb we wtorek na Górczynie, a Msza święta pogrzebowa u nas o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…