I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 II 2023r.

 1. Zapraszamy do medytacji tekstów rozdawanych z tyłu kościoła i do zapisywania się do pełnego uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary – u duszpasterzy przed kościołem. Pierwsze spotkanie grup dzielenia w środę po Mszy wieczornej w salkach.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Ukrainę. Bóg zapłać za hojność a wolontariuszom Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym diakona Adama z Obry odprawimy dzisiaj o godz. 16.00. Następnie Msza święta z krótkim kazaniem o godz. 16.45.
 4. Msze święte od poniedziałku do czwartku włącznie odprawiać będziemy w kaplicy dolnej, w pozostałe dni – w kościele. Dziękujemy za wsparcie w spłacaniu kosztów remontu. Bóg zapłać!
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Układ Mszy świętych i nabożeństw – jak zwykle. Okazja do adoracji pierwszoczwartkowej po Mszy wieczornej w kaplicy dolnej do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiatkowej w kościele od 7.30 do 8.05 i od 16.30 do 18.35. Nabożeństwa Drogi krzyżowej dla dzieci i rodzin o 17.00, dla wszystkich o 17.45. W I sobotę Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00, następnie medytacja i różaniec w kościele, a adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15 do 18.15 będzie w kaplicy dolnej.
 6. Odwiedziny chorych przez kapłanów w sobotę od godz. 9.00. Zgłoszenia chorych nie zapisanych na stałe – do czwartku w kancelarii.
 7. Żywy Różaniec zaprasza do wspólnej modlitwy w przyszłą niedzielę o 12.00 na różańcu i na Mszy świętej o 12.30.
 8. Nasza schola młodzieżowo-dorosła zaprasza do włączenia się w przygotowanie pieśni na Triduum Paschalne. Mile widziane także osoby grające, np. na skrzypcach czy flecie. Próby są w poniedziałki o godz. 20.00 w salce kominkowej.
 9. Panie z naszej parafialnej Caritas poszukują bukszpanu. Zgłoszenia najlepiej do p. Marii.
 10. Z tyły kościoła wyłożone są koperty na daninę diecezjalną.
 11. Do wieczności odszedł: śp. Kazimierz Zyk l. 81 z ul. Rawickiej, pogrzeb odbędzie się we wtorek na Junikowie, a Msza święta pogrzebowa odprawiona będzie we wtorek o 11.30 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…