Uroczystość Poświęcenia Kościoła

27 X 2019 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła, modlimy się za wszystkich budowniczych, ofiarodawców, dobrodziejów i parafian.
 2. Dzisiaj można przed kościołem nabyć gazetkę Chrystus Król m.in. z planem rekolekcji i Peregrynacji Jasnogórskiej Ikony.
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w październiku dzisiaj o 18.15, w tygodniu dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o 17.45.
 4. W czwartek zapraszamy dzieci na Marsz Wszystkich Świętych, wyjście spod szkoły o godz. 16.00, po przyjściu do kościoła nabożeństwo a później bal Świętych w auli pod kościołem, prosimy aby dzieci przebrały się za jakiegoś Świętego.
 5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych – jest to święto nakazane. Msze św. według niedzielnego porządku, o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw żałobnych, które zostaną odprawione na poznańskich cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15.00.
 7. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego. Aby móc skorzystać z daru odpustu zupełnego zachęcamy do spowiedzi świętej w środę i czwartek od godz. 7.30 oraz od 17.30.
 8. Od 1 do 10 listopada różaniec z wypominkami za zmarłych 45 minut przed wieczorną mszą św. Pod chórem są wyłożone kartki na wypominki. Wypominki w dalszym ciągu można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za bliskich zmarłych, którzy tej modlitwy od nas oczekują.
 9. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Jest to również I sobota miesiąca. Msze św. z kazaniem o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszej soboty ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. O 17.45 różaniec z wypominkami, Msza św. o godz. 18.30 będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych parafian, którzy odeszli w minionym roku do wieczności. Jest to już Msza św. niedzielna.
 10. Nie będzie w tą sobotę odwiedzin chorych, będą one miały miejsce w czasie rekolekcji przygotowujących do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sobotę 16.11.2019 r.
 11. Biuro parafialne w sobotę będzie nieczynne.
 12. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Parafialną.
 13. Przypominamy, że Peregrynacja Ikony Jasnogórskiej będzie w naszej parafii od 17 – 18 listopada, a odnowienie Misji Świętej przygotowujące nas do spotkania z Maryją Jasnogórską będzie od 13 do 17 listopada. Zachęcamy aby w tych dniach przystroić swoje domy i obejścia.  W salce ministranckiej po Mszach Świętych można zaopatrzyć się w emblematy Maryje i flagi do przystrojenia naszych domostw na czas odwiedzin Maryi.
 14. Ofiary na kwiaty dla Matki Bożej Częstochowskiej, na przystrojenie naszego kościoła w czasie Peregrynacji można przynosić do Siostry Agneli.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego i dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego i Małego Przewodnika Katolickiego. Zmieniła się cena Gościa Niedzielnego od tego wydania kosztuje jeden egzemplarz 6 zł.