NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29 V 2022 r.

  1. Dzisiaj gościmy wśród nas diakona z Misyjnego Seminarium Duchownego w Obrze Karola Chmiela OMI. Dziękujemy za kazania i pomoc w naszej parafii i życzymy owocnej posługi duszpasterskiej jako diakon. Przed kościołem po każdej Mszy świętej można wesprzeć finansowo utrzymanie i kształcenie przyszłych kapłanów i braci oblatów. Bóg zapłać!
  2. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w rodzinach naszej parafii. Przyjmujemy obraz pod koniec Mszy wieczornej danego dnia a oddajemy przed nabożeństwem majowym kolejnego dnia. Zapisy w zakrystii. Ostatnie nabożeństwa majowe: dziś o 18.30, w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 a od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe o tej samej porze, co majowe. W tym tygodniu odprawiamy również nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Na Mszę świętą w intencji Ojczyzny zapraszamy we wtorek 24 maja o godz. 18.30.
  3. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów do Fatimy odbędzie się w najbliższy wtorek o godz.00 w salce kominkowej.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Układ Mszy świętych i nabożeństw jak zwykle. Przypominamy ponadto o dodatkowej okazji do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy wieczornej do 21.00, o Mszy św. szkolnej w piątek o 17.00 i okazji do spowiedzi pierwszopiątkowej w godzinach 7.30-8.05 i 16.30-18.35. W I sobotę Msza święta o Matce Bożej o 8.00, następnie medytacja, różaniec i adoracja aż do nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00. Zapraszamy! O pełnych godzinach będzie prowadzona na głos modlitwa wspólna (zazwyczaj różaniec) a następnie w ciszy.
  5. Ostatnie przed wakacjami odwiedziny chorych przez kapłanów będą w sobotę od 9.00. Zgłoszenia niezapisanych na stałe do czwartku w kancelarii. Biuro parafialne w tym dniu nieczynne.
  6. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne na tzw. MAŁĄ PASCHĘ czyli uroczystą liturgię Mszy świętej wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.30. Po Mszy świętej będzie dalsze czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.30
  7. Za tydzień przed kościołem rozprowadzamy nowy numer kolorowej gazetki parafialnej Chrystus Król .
  8. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii wygłosi o. Lucjan Osiecki OMI. Kończy się okres wielkanocny, a więc i czas wielkanocnej spowiedzi świętej.
  9. Festyn parafialny planujemy na niedzielę 12 czerwca. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i prosimy o jeszcze. Prosimy o fanty (takie, z których sami byśmy się ucieszyli, gdybyśmy je wylosowali), ciasta do kawiarenki, chętne ręce do pomocy (zgłoszenia na furcie klasztornej pn.-pt. 9.00-14.00) a przed kościołem rozprowadzamy dziś cegiełki festynowe.
  10. Odeszła do wieczności: śp. Teresa Horak lat 93 z ul. Lelewela, pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek…