NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024

 1. Niech zmartwychwstanie Chrystusa rozjaśnia nasze ciemności, odsuwa kamienie grzechu i wyprowadza nas do życia. Miłym Gościom i bardzo kochanym parafianom życzymy Radosnego Alleluja. Pozostałe Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9.30,11,12.30 i 19.
 2. Gorące podziękowania składam wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świąt: przede wszystkim ojcom za posługę sakramentalną, braciom i siostrom zakonnym, służbie liturgicznej, wszystkim wspólnotom parafialnym, pocztom sztandarowym, organistom, scholii, harcerkom i harcerzom, s. Agneli, p. Lechowi i p.Violecie, panom i paniom przygotowującym Boży Grób, wszystkim zaangażowanym w Liturgię Triduum Paschalnego, wspólnocie Caritas parafialnej za zorganizowanie pomocy dla ubogich i potrzebujących rodzin naszej parafii, właścicielom sklepów i wszystkim osobom, które włączyły się w akcję „Podaruj drugiemu święta.” Wraz z prokurą misyjną dziękujemy za włączenie się w akcję „ Sakiewki Misyjne”.  Serdeczne dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości wielkanocnych składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. W poniedziałek wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego o godz.7,8,9.30,11,12.30 i 19. Zbiórka do puszek przed kościołem na WT UAM, KUL i Szkoły Katolickie. Nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiamy przez cały tydzień o godz. 15:00.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • pierwszy wtorek, nabożeństwo misyjne o godz. 18.00 następnie na msza św. misyjna o godz.18.30, sprawowana przez O. Krzysztofa Trocińskiego OMI, który jest wikariuszem  prowincjalnym, byłym  misjonarzem z Kamerunu. Po Eucharystii zapraszamy do Domu Misyjnego, nasz gość przedstawi nam bliżej postać męczennika bł. O. Józefa Cebuli OMI.  Przewiezie ze sobą relikwie, czyli jego Krzyż Oblacki.
  • w pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. do godz. 21.00.
  • w piątek msza św. szkolna o  godz.17.00 i wieczorem o godz.18.30, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. Nie będzie odwiedzin chorych w sobotę 6 kwietnia.
 6. Zapraszamy na czuwanie modlitewne 6 kwietnia przed Niedzielą Miłosierdzia.
 7. Początek o godz. 20.00.  Czuwanie zakończymy Mszą św. o godz.22.00
 8. Za tydzień dodatkowa Msza św. o godz.15.00 poprzedzona koronką do Miłosierdzia Bożego.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Bawarii i zamków Ludwika II w dniach 10-15.06.2024 r.
 11. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie 2 kwietnia, we wtorek po mszy św. wieczornej do salki kominkowej. Tel. kon. 666 075 980 p. Mariola