Pielgrzymka na Litwę
STUDZIENICZNA – WILNO – TROKI – ŚWIĘTA LIPKA – GIETRZWAŁD
19-22 września 2019
Program:
DZIEŃ 1 (19 września, czwartek): STUDZIENICZNA
Wyjazd z Poznania ok. godz. 4:00.
Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej z obrazem słynącym łaskami. Trzy rysy charakterystyczne tego miejsca to: obecność Matki Bożej, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. To specyficzne Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej mieści się na tzw. „wyspie” (dziś połączona groblą z lądem), na uboczu komunikacyjnych szlaków, prawie zewsząd otoczone wodą, z rosnącymi wokół wyspy białymi wodnymi liliami.
Obiadokolacja i nocleg w Wilnie lub okolicach.
DZIEŃ 2 (20 września, piątek): WILNO
Śniadanie.
Zwiedzimy Stare Miasto. Nawiedzimy Kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem, Cerkiew Św. Ducha, Katedrę Św. Stanisława i perełkę baroku – Kościół Świętych Piotra i Pawła. Odwiedzimy też Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy Kościele Św. Trójcy. Zobaczymy plac ratuszowy – serce starówki, a potem udamy się na spacer śladami Mickiewicza, Słowackiego, Św. siostry Faustyny, Św. Kazimierza oraz królów polskich z rodu Jagiellonów. Zobaczymy między innymi dziedzińce uniwersytetu i Muzeum Mickiewicza.
Obiadokolacja i nocleg w Wilnie lub okolicach.
DZIEŃ 3 (21 września, sobota): WILNO – TROKI
Śniadanie.
Zobaczymy Cmentarz na Rossie nazywany wileńskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych.
Przejazd do Trok – stolicy Litwy aż do XIV w. Zobaczymy z zewnątrz jedno z najpiękniejszych miejsc na Litwie – gotycki zamek wzniesiony w XIV – XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda. Zamek w Trokach jest najczęstszym obrazkiem zdobiącym przewodniki i foldery o Litwie.
Obiadokolacja i nocleg w Polsce.
DZIEŃ 4 (22 września, niedziela): ŚWIĘTA LIPKA – GIETRZWAŁD
Śniadanie.
Odwiedzimy Świętą Lipkę, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych w Polsce Sanktuariów Maryjnych. Początki kultu Matki Boskiej w Świętej Lipce sięgają XIV w.
Obecnie Świętolipska Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce.
Wysłuchamy krótkiego koncertu na barokowych organach i będziemy podziwiać robiący duże wrażenie pokaz ruchomych figur ozdabiających instrument.
Nawiedzimy także Sanktuarium w Gietrzwałdzie – Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi oraz cudowne źródełko.
Powrót do Poznania.
UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Cena:950 zł/ os.
Cena obejmuje:
Przejazd komfortowym autokarem.
Zakwaterowanie: 3 x nocleg w pokojach 2,3 – osobowych z łazienkami.
Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja.
Bilety wstępu: Muzeum Mickiewicza, Uniwersytet Wileński.
Opiekę lokalnych przewodników.
Ubezpieczenie turystyczne AXA: KL do kwoty 10 000 EUR, NNW do kwoty 2 000 EUR, bagaż do 200 EUR OWU indeks: UTG/18/08/30 w terminie: 19-21.09.2019 r.; NNW do kwoty 10 000 PLN OWU indeks: UTRP/18/08/30 w terminie:19,21,22.09.2019 r.
Wypożyczenie Tour Guide – nowoczesnego systemu słuchawkowego z bateriami dla każdego uczestnika na cały czas trwania wycieczki.
Cena nie obejmuje:
Dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz chorób przewlekłych i nowotworowych.
Dopłaty do pokoju jednoosobowego.
Zapisy i szczegółowe informacje: o. Michał Hadrich OMI
Proboszcz
Parafia pw. Chrystusa Króla w Poznaniu, Ostatnia 14, 60-102 Poznań