XXV  Niedziela  Zwykła

19 IX 2021 r.

  1. Gościmy ponownie w naszej parafii o. Patryka Osadnika OMI. Dziękujemy za wygłoszone kazania i pomoc.
  2. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

W związku ze zmniejszeniem obostrzeń sanitarnych od 26 czerwca informujemy, że w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 225 osób, do tej liczby nie wliczają się zaszczepieni, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem odstępu 1,5 m, będzie włączony głośnik i wystawione krzesła. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych jest wycofana, zatem wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w liturgii i do korzystania ze spowiedzi świętej na 15 minut przed każdą Mszą świętą,

– ale transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

  1. W tym tygodniu we wtorek święto św. Mateusza a w czwartek – wspomnienie św. o. Pio.
  2. Chętnych, którzy chcieliby spróbować napisać ikonę pod okiem naszej siostry Agneli i mają dość czasu i talentu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach świętych. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie odbywałyby się w środy w godzinach 16.00-18.00 w salce nad zakrystią.
  3. 24 wrzesień to dzień modlitw Nieustającego Różańca w naszej parafii. Zapraszamy ma Mszę świętą w intencji Ojczyzny i za podejmujących tę modlitwę w piątek o godz. 18.30.
  4. Dzieci chętne do śpiewania w scholce parafialnej zapraszamy w sobotę o godz. 11.00 do kościoła.
  5. Intencje na rok 2022 zaczniemy przyjmować z dniem 5 października br.
  6. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Przewodnik Katolicki i inne, do nabycia z tyłu kościoła.
  7. W minionych dwóch tygodniach pożegnaliśmy do wieczności: śp. Mateusza Witkowskiego l. 37 z ul. Gostyńskiej, za którego Msza święta pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele we wtorek 21 września br. o godz. 10.00 a pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Bluszczowej; śp. Urszulę Cebulską l. 80 z ul. Leszczyńskiej. Msza święta pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele w środę, 22 września o godz. 10.30, wcześniej o 10.00 będzie odmówiony różaniec, a pogrzeb na cmentarzu na Górczynie. Zmarła także śp. Aniela Ratajczak l. 86, mama naszego współbrata br. Wiesława Ratajczaka i jego brata ks. Sławka Proboszcza parafii na Świerczewie. Msza święta pożegnalna w kościele N.M.P. Matki Kościoła na Świerczewie będzie odprawiona w poniedziałek 20 września o godz. 15.00, różaniec o 14.30. A Msza święta pogrzebowa w Szelejewie Drugim we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać, Panie…

 

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość i za wszelkie dobro.