XXVI Niedziela Zwykła

26 IX 2021 r.

 1. Przypominamy, dziękujemy i prosimy uczestników liturgii o zakrywanie twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

W związku ze zmniejszeniem obostrzeń sanitarnych od 26 czerwca informujemy, że w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 225 osób, do tej liczby nie wliczają się zaszczepieni, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem odstępu 1,5 m, będzie włączony głośnik i wystawione krzesła. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych jest wycofana, zatem wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w liturgii i do korzystania ze spowiedzi świętej na 15 minut przed każdą Mszą świętą,

– transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

 1. Dzisiaj liczenie wiernych.

 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy m.in. w środę – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (imieniny obchodzi o. Michał Hadrich OMI – wieczorem Msza święta w jego intencji), w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę – wspomnienie Aniołów Stróżów.

 3. Zbliża się październik – miesiąc różańcowy. Od najbliższego piątku wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedziele o 18.15, dzieci z rodzinami na Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kościele.

 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i gorliwszej modlitwy. Szczególna okazja do spowiedzi będzie w I piątek od 7.30 do 8.00 oraz 16.30 do 18.30. Mszę św. szkolną z różańcem dla dzieci odprawimy w piątek o godz. 17.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z różańcem – o godz. 17.45. W sobotę Msza św. Maryjna, medytacja i różaniec o godz. 8.00, wieczorem różaniec o godz. 17.45.

 5. Odwiedziny chorych przez kapłanów odbędą się w sobotę od godz. 9.00. Zgłoszenia w kancelarii, najlepiej w godzinach jej urzędowania do czwartku wieczorem.

 6. Dzieci chętne do śpiewania w scholce parafialnej zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do kościoła.

 7. Za tydzień Niedziela Różańcowa – po każdej Mszy św. możliwość nabycia różańca i zapisanie się do róż różańcowych, a na Mszy świętej o godz. 11.00 – poświęcenie różańców dzieci komunijnych.

 8. Również za tydzień, po Mszach św. można będzie posłuchać i wesprzeć młodych artystów z Rosji.

 9. Intencje na rok 2022 zaczniemy przyjmować z dniem 5 października br.

 10. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego (artykuł o o. Pio, o bolesnych sprawach w Kościele itd.), Małego Gościa, Przewodnik Katolicki (m.in. o znaczeniu muzyki w liturgii) i inne, do nabycia z tyłu kościoła.

 11. Odszedł do wieczności śp.: Dariusz Wszelaki l. 54 z ul. Żerkowskiej, pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość i za wszelkie dobro.