XVIII Niedziela Zwykła

01 VIII 2021 r.

  1. Przypominamy uczestnikom liturgii o zakrywaniu twarzy maseczką według dotychczasowych zasad.

  2. W związku ze zmniejszeniem obostrzeń sanitarnych od 26 czerwca informujemy że:

w naszym kościele może w czasie liturgii uczestniczyć 225 osób, do tej liczby nie wliczają się zaszczepieni, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem odstępu 1,5 m, będzie włączony głośnik i wystawione krzesła.

transmisje Mszy św. można oglądać poprzez stronę parafialną www.chrystuskrol.pl

  1. Rozpoczynając miesiąc sierpień szczególną modlitwą ogarniamy wszystkich Polaków prosząc dla nas o trzeźwość. Zachęcamy do podejmowania większych i mniejszych postanowień abstynencji od alkoholu lub ograniczenia jego spożywania.

  2. Zapraszamy serdecznie na różaniec dziś o godz. 12.00.

  3. Biuro parafialne czynne w cyklu wakacyjnym, we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 18.00.

  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi, do gorliwszej modlitwy i do udziału we Mszach świętych i nabożeństwach. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, o 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W pierwszy piątek miesiąca przypada święto Przemienienia Pańskiego, spowiedź rano od 7.30, po południu od 17.00, nabożeństwo do NSPJ po porannej i wieczornej Eucharystii. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 8.00 i nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych przez kapłana.

7. W Luboniu odpust ku czci bł. Edmunda Bojanowskiego w sobotę 7 sierpnia. Program odpustu zamieszczony jest w gablocie przed kościołem. I my w sobotę wraz z naszymi Siostrami modlimy się za wstawiennictwem bł. Edmunda we Mszy świętej o godz. 8.00.

9. Młodzież zachęcamy do zapisywania się na Festiwal Życia w Kokotku. Im szybciej, tym lepiej. U o. Macieja telefonicznie lub w kancelarii. Odwagi!

10. Za tydzień kazania wygłosi w naszej parafii znany i lubiany o. Marcin Wrzos OMI. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć nowy numer naszego oblackiego pisma „Misyjne Drogi”.

11. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Przewodnik Katolicki i inne, do nabycia z tyłu kościoła.

12. Odeszła do wieczności śp.: Krystyna Skiba l.73 z ul. Otwartej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na Junikowie a Msza św. w naszym kościele o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość i za wszelkie dobro.